Dnes je: sobota 19.06.2021 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
Začínajú Zberateľské dni v Inchebe

Zmeny MHD v Bratislave

Od nedele 13.decembra príde v MHD v hlavnom meste k viacerým zmenám, prinášame sumarizáciu noviniek.

 

Linka 208 na pôvodnej trase

Linku 208 sa vracia na pôvodnú trasu Mliekarenská - Prievozská – Svätoplukova – Záhradnícka – Kollárovo námestie - Hodžovo námestie - Šulekova. Interval bude cez pracovné dni 15 minút a cez víkendy každých 30 minút. Obnoví sa tým spojenie Trenčianskej ulice s centrom mesta.

Na Mlynské nivy sa vrátia aj ostatné pôvodné linky

Budú tam jazdiť všetky linky, ktoré tam pôvodne premávali pred rekonštrukciou. Výsledkom bude oveľa vyššia kapacita spojov MHD k autobusovej stanici a obnovujeme aj priame spojenie autobusovej stanice a Medickej záhrady s Hodžovým námestím.

Linka 212: Cintorín Vrakuňa - Prievozská - Autobusová stanica - Medická záhrada - Hodžovo námestie - Pod stanicou - Kramáre - Červený most

Linka 205: už nebude zachádzať na zastávku Špitálska pri Medickej záhrade. Namiesto nej zastávku obslúži linka 212, ktorá jazdí častejšie a v oboch smeroch.

Linka N72: Dolné hony, Čiližská - Prievozská - Autobusová stanica - Medická záhrada - Hodžovo námestie.

Električky sa vrátia na Americké námestie

Linka 3 sa vráti na svoju pôvodnú trasu, obojsmerne medzi zastávkami Račianske mýto a Špitálska pôjde priamo po Radlinského ulici a cez Americké námestie, pričom obslúži zastávky Americké námestie a Blumentál.

Linka 9 už nebude obsluhovať „občasnú“ zastávku na Vazovovej ulici.

Cestovné poriadky autobusov

Vylepšenia nastanú na linkách 29, 50, 52, 56 a 70. Na základe vyhodnotenia jazdných časov zbieraných palubnými počítačmi vozidiel upravil Dopravný podnik jazdné doby na linkách 29, 50 a 70 medzi niektorými zastávkami, takže cestovný poriadok bude presne reflektovať aktuálnu prevádzku.

Pri linkách 52 a 56 sa upravilo zachádzanie k obchodným centrám vo Vajnoroch a v Rači podľa ich aktuálnej otváracej doby tak, aby neskoro večer už nemuseli autobusy zbytočne zachádzať k zatvoreným obchodom.

Autobus 52 bude nadväzovať na vlaky IDS BK

Pre cestujúcich z regiónov do mestskej časti Vajnory a späť upravuje nadväznosť medzi autobusom 52 a vlakmi linky S60 na trase Galanta - Senec - Bratislava. Pri tvorbe cestovného poriadku Dopravný podnik počítal so zmenou železničného grafikonu a pokiaľ to bolo možné, autobusy s vlakmi  sa snažili previazať tak, aby cestujúci pri prestupe čakali na ďalší spoj len cca 4 - 10 minút. Autobus 52 odvezie cestujúcich zo Stanice Vajnory ďalej do centra Vajnôr, Východného a do Rače. Interval medzi spojmi je 20 - 30 minút.

Obnovenie pôvodnej trasy linky 57

Linka 57 bude premávať z Depa Jurajov dvor na Žabí majer vrátane všetkých jej doterajších zastávok. Spoje linky budú nadväzovať na električky linky 4 na zastávke Jurajov dvor.

Menia sa názvy niektorých zastávok

Na väčšine liniek dochádza k zmene cestovného poriadku bez zmeny odchodov z dôvodu úpravy názvov niektorých zastávok. Podrobný zoznam a rozdelenie podľa mestských častí nájdete na: https://dpb.sk/sk/sprava/upravujeme-nazvy-zastavok

Zdroj: Dopravný podnik mesta BratislavyAutor: Petrzalcan | 14.12.2020 | zobrazené: 459 x |


Podobné články

• Tragédia v Petržalke (17.06.2021)
• Sčítavame sa kvôli sebe, nie kvôli štátu (13.06.2021)
• Boj s komármi vraj mesto zvládne tento rok lepšie (05.06.2021)
• Poznáte osobnosť hodnú ocenenia? (12.05.2021)
• Poďte sa sčítať pre Bratislavu! (24.02.2021)

Komentáre

FOTOGALÉRIA

BS8 Hřbitov

ANKETA

Ste spokojní s čistotou v Petržalke?

áno, určite
(163)

skôr áno ako nie
(79)

skôr nie
(90)

absolútne nespokojní
(89)


spolu 421 hlasov
/