Dnes je: sobota 01.10.2022 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
Dnes je Svetový deň vegetariánov

Mestská časť získala financie na skvalitnenie sociálnych služieb aj od rezortu práce a Nadácie Henkel.

Mestská časť Petržalka plánuje kúpiť nové motorové vozidlo v hodnote takmer 24-tisíc eur. Pomôže jej aj dotácia z ministerstva práce vo výške 11-tisíc eur. Užívateľom sa stane jej rozpočtová organizácia Stredisko sociálnych služieb Petržalka, ktorá ho bude využívať najmä na rozvoz teplého jedla do domácností.

 

Nové auto podľa zástupcov samosprávy zefektívni každodenný rituál rozvozu obedov a zvýši kvalitu sociálnych služieb v Petržalke. Podľa najväčšej slovenskej samosprávy ide o dôležitý krok, pretože počty požiadaviek na dovoz obedov, ako aj počty samotných stravníkov, neustále rastú.

„Teplé jedlo aktuálne dovážame 142 klientom priamo do ich domácností. Sú to zväčša občania, ktorí si ho nedokážu zabezpečiť kvôli nepriaznivému zdravotnému stavu, osamelosti či zaneprázdnenosti rodiny v produktívnom veku,“ opisuje riaditeľka strediska Soňa Chanečková.

Dodáva, že vzhľadom na negatívny demografický vývoj a starnutie obyvateľstva je podpora terénnej formy dôležitým článkom v reťazci sociálnych služieb nielen v Petržalke. Rozvozom obedov priamo do domácnosti umožňuje mestská časť zotrvať prijímateľom v ich prirodzenom prostredí čo najdlhšie. Zároveň ich ešte viac zapojí do bežného života a umožní im aspoň z časti aj ďalej spoliehať sa na vlastné schopnosti.

„Dovoz teplého jedla pomáha klientovi viesť samostatnejší život a cítiť sa aj vďaka tomu súčasťou denno-denného fungovania našej spoločnosti,“ dodáva Chanečková.

Benefitom nového motorového vozidla bude najmä ušetrený čas rozvozu obedov, ktorý podľa vyhlášky ministerstva zdravotníctva nemôže presiahnuť tri hodiny od jeho naloženia.

Celkové náklady na projekt sú odhadované na necelých 24-tisíc eur. Nové vozidlo by malo mať petržalské stredisko k dispozícii po uzatvorení procesu verejného obstarávania.

Záujemcovia o donášku obeda či iné úkony opatrovateľskej služby môžu kontaktovať Stredisko sociálnych služieb Petržalka telefonicky na čísle 02/6252 0415 alebo e-mailom na veducaOSVD@ssspetrzalka.sk.

Ďalším prínosným projektom, ktorý mestská časť plánuje zorganizovať v najbližšom čase, je kultúrno-športové podujatie pre seniorov z petržalských denných centier.

Tým po náročných mesiacoch pandémie chýbajú najmä možnosti opäť sa socializovať. Podujatie s príznačným názvom Konečne spolu! podporila sumou 600 eur aj Nadácia Henkel v rámci projektu Slovensko Seniorom 2021.

Zámerom Petržalky je usporiadať príjemné popoludnie pre seniorov z denných centier v prírode na čerstvom vzduchu. Tešiť sa môžu na sériu rôznych športových či vedomostných súťaží, relaxačné cvičenia a ďalšie aktivity. Všetko s prihliadnutím na v tej dobe platný stav epidemických opatrení.

zdroj: mestská časťAutor: Petrzalcan | 16.06.2021 | zobrazené: 601 x |


Podobné články

• Chcete byť členom volebnej komisie? (22.09.2022)
• 8 kandidátov na župana a takmer 400 kandidátov na poslancov Bsk (04.09.2022)
• Vyjadrite sa k plánom magistrátu (19.07.2022)
• Petržalka hospodárila veľmi dobre (11.07.2022)
• Zber kuchynského biodopadu (02.07.2022)

Komentáre

FOTOGALÉRIA

Chorvátske rameno
Dovolenkový

ANKETA

Zúčastníte sa októbrových komunálnych volieb?

Áno, budem voliť tých čo sú teraz
(26)

Áno, budem voliť zmenu
(16)

Ešte nie som rozhodnutý
(16)

Nie, volieb sa nezúčastním
(15)


spolu 73 hlasov
/