Dnes je: sobota 19.06.2021 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
Začínajú Zberateľské dni v Inchebe

Hlavné mesto sa dištancovalo od konania riaditeľa Marianumu

Konanie riaditeľa pohrebníctva Marianum je neospravedlniteľné. Bez pochýb je správne, že pracovníci Marianum používajú ochranné prostriedky pri zaobchádzaní so zosnulými pozitívnymi na COVID-19, aj keď tento postup hlavný hygienik priamo nenariaďuje.

 

Ceny za tieto opatrenia, ktoré sa riaditeľ rozhodol účtovať pozostalým, boli ale neprimerané, nevhodné a nedôstojné. Riaditeľ navyše postupoval nesprávne, keď tri vakcíny, ktoré boli k dispozícii pre Marianum ako kritickú infraštruktúru, nedal k dispozícii najviac exponovaným zamestnancom, ale očkovanie využil pre seba a dvoch administratívnych pracovníkov. Za tento postup riaditeľa mestskej organizácie sa obyvateľkám a obyvateľom nášho mesta ospravedlňujeme.

 

K 10.3.2021 Boris Šramko končí v pozícii riaditeľa pohrebníctva Marianum. Vzhľadom na opakovanú nespokojnosť s jeho prístupom k tejto mimoriadne citlivej službe mesto ešte koncom roka 2020 rozhodlo o výmene vedenia Marianum a na konci februára bolo zverejnené aj výberové konanie na pozíciu nového riaditeľa. Dnes je ale zrejmé, že mestské pohrebníctvo je nutné stabilizovať ihneď, teda aj do času, kým v transparentnom výberovom konaní bude vybrané nové vedenie tejto organizácie. Dočasným riadením Marianum je poverený súčasný zamestnanec mestského pohrebníctva Juraj Kšiňan.

 

Marianum zároveň viac nebude pozostalým účtovať príplatky za bezpečnostné opatrenia pri základnom zaobchádzaní so zosnulými po COVID-19 a poplatok za tieto opatrenia pri doplnkových službách znižuje na absolútne minimum. Pracovníci pohrebníctva musia a budú mať pri svojej práci adekvátnu ochranu, ktorá prináša aj zvýšené náklady. Dvadsať zamestnancov Marianumu už prekonalo alebo momentálne má koronu a desiatky ďalších sú v karanténe. Rizikom je nielen zaobchádzanie so zosnulými, ale aj kontakt s pozostalými, keďže pohreby chodia vybavovať aj infikovaní ľudia. V tejto situácii obzvlášť potrebujeme mať funkčné pohrebníctvo. Sme ale presvedčení, že tak ako mnohé iné organizácie, ktoré znášajú dodatočné náklady v dôsledku protipandemických opatrení, aj tieto náklady na ochranu zamestnancov pohrebníctva musia ísť na účet mesta. Je neprijateľné ich prenášať na pozostalých v tak citlivej situácii, akou je posledná rozlúčka s ich blízkymi.

Zdroj: Magistrát hlavného mesta BratislavyAutor: Petrzalcan | 15.03.2021 | zobrazené: 333 x |


Podobné články

• Mestská časť získala financie na skvalitnenie sociálnych služieb aj od rezortu práce a Nadácie Henkel. (16.06.2021)
• Člnkovanie na Chorvátskom ramene? (29.05.2021)
• Mimoriadne rokovanie zastupiteľstva mestskej časti (24.05.2021)
• Čistenie a značenie petržalských parkovísk od 17. mája (16.05.2021)
• Poslanci opäť hlasovali za parkovaciu politiku (09.05.2021)

Komentáre

FOTOGALÉRIA

BS8 Hřbitov

ANKETA

Ste spokojní s čistotou v Petržalke?

áno, určite
(163)

skôr áno ako nie
(79)

skôr nie
(90)

absolútne nespokojní
(89)


spolu 421 hlasov
/