Dnes je: piatok 22.01.2021 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
Testovanie antigénovými testami už dnes na Ekonomickej univerzite v Petržalke, bez nutnosti objednávania od 14.00-20.00hod

Priláka toto nových učiteľov a zamestnancov do školstva?

Okrem problému s počtom miest v materských školách má najnovšie Petržalka aj problém s pedagógmi. Je ich nedostatok.

 

Nie je to problém len Petržalky, nedostatok pedagógov je v celok kraji, no Petržalka ako najväčšia mestská časť s najväčším počtom materských a základných škôl to cíti asi najviac. Aj vzhľadom k tomu, že v Petržalke učil najväčší počet učiteľom v dôchodkovom a preddôchodkovom veku.

 

Chýbajú najmä učitelia na prvom stupni ZŠ, vychovávatelia v školských kluboch detí, asistenti učiteľov v ZŠ aj MŠ. Mestská časť však eviduje aj nedostatok nepedagogických zamestnancov. Jedná sa o pracovníkom v kuchyni, čo skomplikovali aj tzv.“obedy zadarmo“, ktoré nie sú v žiadnom prípade zadarmo. Pracovníkov musí niekto zaplatiť.

 

 

Jedným z riešení má byť ponuka 15 voľných ubytovacích miest v stredoškolskom internáte na Vranovskej ulici v Petržalke, ktorý patrí Bratislavskému samosprávnemu kraju.  Okrem toho má Petržalka k dispozícii 10 bytov prednostne pre učiteľov na ulici Ondreja Štefanka.

Zatraktívniť prácu v petržalských základných a materských školách chce mestská časť aj pomocou finančnej pomoci. Začiatkom roka schválila pre nových pedagogických aj nepedagogických zamestnancov náborový príspevok, ktorého výška sa odvíja od vykonávanej pracovnej pozície.

 

Výška náborového príspevku pre jednotlivé pracovné pozície je pre pedagogických zamestnancov  vrátane vedúceho pedagogického zamestnanca materskej školy 1000 eur. Vychovávateľka školského klubu detí ZŠ 1000 eur, upratovačka MŠ a upratovačka v ZŠ 550 eur, vedúci školskej jedálne MŠ, ZŠ 650 eur, hlavný kuchár/pomocný kuchár MŠ, ZŠ 650 eur a zamestnanec v prevádzke školskej jedálne MŠ, ZŠ – pomocná sila 550 eur.

 

Na náborový príspevok má nárok nový zamestnanec, ktorý nikdy nevykonával prácu v MŠ alebo v ZŠ alebo vykonával prácu v MŠ alebo ZŠ pred viac ako 3 rokmi a zároveň menej ako 5 rokmi od podania žiadosti do zamestnania.Autor: Petrzalcan | 10.08.2019 | zobrazené: 763 x |


Podobné články

• Zmena výšky poplatku v materských školách (15.01.2021)
• Informácia o prevádzke materských škôl v nasledujúcom týždni (10.01.2021)
• Prísnejšie opatrenia (10.09.2020)
• Škôlku pre covid zatvorili (03.09.2020)
• Začiatok školského roka a prvé povinnosti v súvislosti s koronou (02.09.2020)

Komentáre

FOTOGALÉRIA

Hitler pri bunkri

ANKETA

Veríte, že rok 2021 bude lepší rok predošlý?

áno, určite
(32)

skôr áno ako nie
(14)

skôr bude horší
(12)

bude rovnaký ako rok predošlý
(13)


spolu 71 hlasov
/