Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /data/b/3/b3b46c20-6a27-4615-8372-e7ac4390fcbf/petrzalcan.sk/web/connect.php on line 8
Poslanci odmietli rokovať o lokalitách určených na výstavbu nájomných bytov v Petržalke.
Dnes je: sobota 13.07.2024 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
Dnes zamračené s dažďom

Poslanci odmietli rokovať o lokalitách určených na výstavbu nájomných bytov v Petržalke.

V septembri 2019 primátor Vallo predložil na zastupiteľstve plán výstavby nájomných bytov. „Do konca volebného obdobia chceme, aby mala Bratislava rozrobených alebo hotových 700 bytov,“ uviedol.

 

Podľa dôvodovej správy Vallovho návrhu sa uvažovalo o 1243 bytových jednotkách. Až 887 bytov malo byť v novostavbách, zvyšok mal vzniknúť rekonštrukciou existujúcich objektov. Mesto pritom začalo rokovať o spolupráci s poisťovňou Kooperativa, Prvou stavebnou sporiteľňou a Slovenskou sporiteľňou.

 

Najviac bytov by chcelo mesto postaviť v Petržalke. Na Muchovom námestí približne 103 bytov, ale oveľa viac na Sosnovej a Šustekovej ulici. Odpor iných mestských častí núti mesto meniť plány.

Aj niektorí petržalskí poslanci nie sú stotožnení s výberom petržalských lokalít. Preto na včerajšom miestnom zastupiteľstve predložil Milan Vetrák v mene týchto poslancov návrh, aby zastupiteľstvo rokovalo o týchto lokalitách. Žiaľ, poslanci Tímu Vallo a niektorí ďalší, nepodporili tento návrh a tak sa do programu nedostal. Petržalčania z lokality Sosnova a Šustekova pritom už opakovane protestovali proti výberu tejto lokality najmä z dopravného hľadiska a kvôli zachovaniu zelene. O ich petícii dokonca rokovalo v minulom roku aj zastupiteľstvo a dalo obyvateľom za pravdu.

Preto bolo pre mnohých nepochopiteľné, prečo mesto zaradilo aj tieto lokality do zoznamu vybraných lokalít na výstavbu nájomných bytov.

 

„Ide o zónu, kde je aj dnes dopravná situácia zlá. Lokality Sosnova a najmä Šustekova sú nevhodné na výstavbu akéhokoľvek počtu nových bytov. Ten kúsok zelene, čo tu obyvatelia majú nemôže riešiť zlú situáciu s nedostatkom nájomných bytov v Bratislave“, hovorí poslankyňa Iveta Plšeková, jedna z iniciátorok predošlej petície proti výstavbe v tejto lokalite. Samo mesto podľa nej identifikovalo túto časť Petržalky a enormne dopravne preťaženú. Je to miesto, kde smeruje všetka doprava na mosty Apollo a Prístavný most.

 

 

Poslanec Vetrák sa pokúsil včera ešte predložiť uznesenie na vyňatie Sosnovej, Šustekovej a Viedenskej zo zoznamu lokalít na výstavbu nájomných bytov v bode rôzne. No napriek tomu, že online bolo prihlásených viac ako polovica poslancov, hlasovania sa všetci nezúčastnili a znefunkčnili tak rokovanie. Zastupiteľstvo bolo preto predčasne ukončené.

Obyvatelia opäť zbierajú podpisy pod petíciu. Veria, že situáciu ešte zvrátia. Snahu vyvíja aj skupina poslancov z klubu Milana Vetráka aj poslancov Mladej Petržalky a nezávislých.Autor: Petrzalcan | 19.05.2021 | zobrazené: 2057 x |


Podobné články

• Mrazivo a veterno tento týždeň (07.01.2024)
• Sviatok všetkých svätých a Dušičky sú tu (31.10.2023)
• Vrecká na bioodpad v Petržalke (26.08.2023)
• Pred 104 rokmi sa Petržalka stala súčasťou Československa (16.08.2023)
• Zlé správy po voľbách (20.02.2023)

Komentáre