Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /data/b/3/b3b46c20-6a27-4615-8372-e7ac4390fcbf/petrzalcan.sk/web/connect.php on line 8
Plaváreň áno, ale inde, znelo v Petržalke
Dnes je: piatok 12.07.2024 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
Dnes zamračené s dažďom

Plaváreň áno, ale inde, znelo v Petržalke

Dnes o 17.hod sa v Cik-Cak centre konala verejná prezentácia projektu plavárne v Petržalke.

Projekt pritiahol záujem asi stovky občanov, ktorí sem prišli vyjadriť svoj názor na plaváreň.

Hneď v úvode projekt a zámer predstavil starosta Petržalky V.Bajan a návrh odprezentoval vysúťažený architekt.

 

Potom  dostali slovo občania tí vedno kritizovali zámer vybudovania plavárne v zóne Tupolevova Jiráskova. Ako povedal pán Kvačkay, nie sú proti plavárni, tú Petržalka potrebuje, ale nie na tomto mieste. Najväčším dôvodom kritiky bola už dnes zlá situácia s parkovaním v tejto lokalite a plánovaná výstavba na existujúcom parkovisku. „Kde budú parkovať miestni a kde hostia plavárne?“, pýtali sa občania.

Pritom plaváreň má ambíciu pritiahnuť 600 kúpajúcich denne, čo je pochopiteľné, aby bola plaváreň zisková. Znamená to ale väčšiu dopravnú záťaž a v súvislosti s tým aj potrebu  parkovania.

 

Nie je možné stavať inde? Pridal sa aj pán Konopeus z lokality, kde sa má stavať.

Starosta vysvetľoval, že nie. Vylúčil pozemky Bsk na juhu Petržalky, aj miesto pri Ekonomickej univerzite. Jediná možná je na Tupolevovej-Jiráskovej. Pozemok zverilo mestskej časti mesto.

Miestami hádavú diskusiu sa snažila hovorkyňa mestskej časti moderovať, ale emócie obyvateľov boli silnejšie.

 

Poslankyňa Bsk Iveta Plšeková prezentovala názor, že župné pozemky na juhu Petržalky sú vhodné na výstavbu plavárne so zážitkovým vodným  svetom.

1.župná, ktorá má pozemky v svojej správe, nemá okrem športovo rekreačného využitia iný zámer. Preto je potrebné, aby Petržalka so župou rokovala. Peniaze iste poslanci Bsk budú ochotní schváliť.

V.Bajan oponoval, že rokoval s 1.župnou a tá nemá záujem dať  príspevok na vybudovanie infraštruktúry pre plaváreň na tomto území. Ale župan P.Frešo vraj prisľúbil peniaze na plaváreň na Tupolevovej-Jiráskovej. Podľa informácií Ivety Plšekovej, nedal P.Frešo takýto prísľub a nepovedal, že na župných pozemkoch sa stavať nedá.

 

Diskusia bola ešte dlhá a ľudia vedno tvrdili, že potrebnú plaváreň s aquacentrom treba stavať inde. Zazneli aj podporné hlasy, ale zväčša od ľudí, ktorí nebývajú v dotknutej lokalite.

 

Petičiari sa rozhodli obrátiť so svojou petíciou aj na župana Pavla Freša.

 

 

 

 Autor: Petrzalcan | 13.03.2013 | zobrazené: 3617 x |


Podobné články

• Mrazivo a veterno tento týždeň (07.01.2024)
• Sviatok všetkých svätých a Dušičky sú tu (31.10.2023)
• Vrecká na bioodpad v Petržalke (26.08.2023)
• Pred 104 rokmi sa Petržalka stala súčasťou Československa (16.08.2023)
• Zlé správy po voľbách (20.02.2023)

Komentáre