Dnes je: streda 18.09.2019 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
Pranostika na dnes: Keď šumno potoky špivaju, to pekný čas budze.

Petržalka spúšťa pilotný projekt parkovania

Na dnešnej tlačovej konferencii primátora Bratislavy Matúša Valla a starostu mestskej časti Bratislava- Petržalka Jána Hrčku bol predstavený pilotný projekt  parkovacieho systému v Petržalke.

Samospráva ho začína realizovať v lokalite Dvory, postupne bude nabiehať na celom území mestskej časti.  Samospráva chce uskutočniť tento systém v Petržalke do polovice budúceho roka.

Petržalka využíva možnosť zaviesť vlastný pilotný parkovací systém v medziobdobí, kým začne v roku 2021 platiť schválená celomestská parkovacia politika.

"Cieľom nebude ostré nastavenie pravidiel, ktoré má mesto, ale budeme postupne dávať regulované parkovacie miesta, kde budú Petržalčania vedieť zaparkovať bezplatne 24 hodín denne sedem dní v týždni," povedal dnes Ján Hrčka.

V prvej etape budú vyznačené dočasné parkovacie miesta na parkoviskách po novom už modrou farbou. V ďalších etapách sa pridajú aj kolmé parkovacie miesta a miesta na parkovanie pri cestách.

Kým si vodiči zvyknú, iste budú robiť chyby. Mestská časť ich nemieni spočiatku pokutovať, iba upozorňovať. No pri opakovaní pochybení tým istým človekom, budú uplatnené sankcie i odťah auta.

"Budeme môcť spoločne získať dostatok dát o pohybe áut, ich obrátkovosti a počte parkujúcich áut počas dňa a noci. Verím, že dáta a poučenia z chýb, ktoré získame spolu s Petržalkou, budeme môcť využiť pri kreovaní nového oddelenia na magistráte, ktoré bude mať na starosti zavedenie parkovacej politiky," skonštatoval dnes Vallo.

Obyvatelia bez trvalého pobytu v Petržalke budú môcť bezplatne parkovať len počas dňa. V noci bude pre nich parkovanie spoplatnené, resp. budú musieť parkovať mimo týchto vyhradených parkovacích miest.

Podmienkou na spustenie pilotného projektu je schválenie miestneho všeobecne záväzného nariadenia o dočasnom parkovaní motorových vozidiel, ktoré má byť predložené na septembrové miestne zastupiteľstvo. Mestská časť ho zverejnila na svojej webovej stránke a verejnosť ho môže v súčasnosti pripomienkovať.

 

 Notice: Undefined index: id in /nfsmnt/hosting1_1/b/3/b3b46c20-6a27-4615-8372-e7ac4390fcbf/petrzalcan.sk/web/files/aktuality.php on line 69

Autor: Petrzalcan | 19.08.2019 | zobrazené: 235 x |


Podobné články

• Lávka na Moste SNP je v kritickom stave (08.09.2019)
• 100 ročné výročie i chlapec, ktorý musel zomrieť (15.08.2019)
• Pri Lamači sa skončila Rakúsko-Pruská vojna (22.07.2019)
• Navrhnite osobnosť kraja (11.07.2019)
• Mesto posudzuje projekt električky, ktorú v minulosti presadzoval J&T Real Estate (07.07.2019)

Komentáre

FOTOGALÉRIA

Detský svet Central park Petržalka
/