Niektoré zdroje hovoria, že sa narodil na Prvý sviatok vianočný, iné, že 27.decembra.
Rok však vieme presne, 1741 a bolo to v Breitenau (Široká Niva) v Sliezsku. Do Prešporku prišiel začiatkom asi v 70. rokov 18. storočia. Vieme, že roku 1776 získal stále zamestnanie u uhorského prímasa Josepha Batthyányho. V jeho službách pôsobil ako umelecký riaditeľ, kapelník, huslita a „fürstlicher Hofkompositeur“ .
S orchestrom, ktorý zostavil a pre ktorý komponoval, vystupovali 2x týždenne u arcibiskupa v Zrkadlovej sieni Primaciálneho paláca. V teplých letných dňoch sa hralo aj pod holým nebom.
Čo bolo ale pre neho i Prešporok dôležité, v máji 1780 sa stal aj organistom v korunovačnom dóme sv. Martina.
Počas svojho života napísal vyše 270 skladieb, ktoré dokazujú jeho talent a originalitu. Jeho tvorba bola pestrá. Skladal svetské aj cirkevné skladby: symfónie, koncerty, komorné skladby, komponoval pre orchester... Zimmermannova diela sa hrali nie len v Prešporku, ale vo všetkých krajinách, kde bol domovským jazykom nemčina. tvorba sa stala neoddeliteľnou súčasťou hudobnej kultúry hlavne na územiach kde bola jedným z používaných jazykov nemčina. Najväčšie repertoárové uplatnenie našla jeho tvorba na územiach ktorým vládli Habsburgovci.
Anton Zimmerman prispel svojou symfonickou a komornou tvorbou do vývoja sonátovej formy a sonátového cyklu. Patril tiež k prvým tvorcom singspielu a melodrám, ktoré boli uvádzané v Prečporku a vo Viedni. Je najvýznamnejším predstaviteľom bratislavského klasicizmu.
Zomrel náhle, 8.októbra 1781 a pochovaný je na cintoríne pod bratislavským hradom.