Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /data/b/3/b3b46c20-6a27-4615-8372-e7ac4390fcbf/petrzalcan.sk/web/connect.php on line 8
Čo za vysvedčenie ?
Dnes je: sobota 13.07.2024 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
Dnes zamračené s dažďom

Čo za vysvedčenie ?

O pár dní prinesú deti domov vysvedčenia.

Je to ohodnotenie ich práce, ale aj vizitka rodičov. Rodič by mal celý rok sledovať výsledky dieťaťa, mal by mu pomôcť v krízových dňoch, poradiť sa s učiteľom a niekedy to chce tímovú prácu.

 

Preto by rodičia nemali deti  vysvedčením prekvapiť.

No a potom je tu otázka, na ktorú sa pýta nejedno dieťa.

 

Čo za vysvedčenie? Verte, že odmena vždy padne vhod a nielen za samé jednotky!

 

Dieťa potrebuje odmenu, motiváciu i vľúdne slovo. Prispôsobte odmenu za vysvedčenie výsledkom dieťaťa. Ak nie sú známky úplne podľa vašich predstáv, zoberte dieťa napríklad na spoločný obed a zmrzlinu a skúste mu vysvetliť, že ak sa bude budúci rok viac snažiť, bude odmena väčšia. Opýtajte sa, po čom túži a skúste ho motivovať. Samozrejme, v medziach rodinného rozpočtu i reálnych možností.

 

Máme pre vás aj niekoľko tipov na darček za dobré vysvedčenie. Viac ako hmotný darček je  zážitok prežitý spoločne s vami, rodičmi.

 

Darček samozrejme závisí od veku dieťaťa i jeho záľub. Menším deťom sa zavďačíte peknou hračkou, alebo knihou, ak to bude encyklopédia, iste ju využijú ešte v škole. Dnes je na trhu veľké množstvo krásnych kníh. Deti milujú dinosaurov, ale možno ich potešia aj mýtické tvory, grécke povesti a báje, zvieratá morí alebo z džungle.....

 

Pre iné deti môže byť vhodným darčekom výlet do ZOO, alebo návšteva Detského múzea, výlet loďou po Dunaji, výlet až do Viedne spojený s návštevou ZOO či Schonbrunnu. Neďaleko našich hraníc sa nachádza aj príjemné termálne kúpalisko v maďarskom Lipóte.

Pre deti, ktoré vám vopred zverili tajomstvo po čom túžia, môže byť odmenu splnenie želania. Niekdy ide o banalitu, ako hodinky, pekná taška, zaujímavé trendové tenisky, alebo bižutéria pre dievčatá. Ale to už musíte svoje dieťa dobre poznať, čo sa mu zapáči.

 

Pre rodičov s väčšími deťmi môže byť vhodnou odmenou lístok na koncert obľúbeného speváka, či skupiny. Alebo zoskok balónom, či let rogalom. Ale to len naozaj pre odvážnych. A v zľavových portáloch je vždy nejaká akcia, takže môžete aj ušetriť.

 

Pre niekoho môže byť dobrým darčekom pobyt v dennom či týždennom tábore podľa záľub dieťaťa. Ešte stále sa dá niečo vybrať.  Niektoré deti túžia aj po vyskúšaní si nejakého konkrétneho športu, aj to nie je nereálne. Na internete nájdete inšpiráciu.

V žiadnom prípade však neuvažujte o zvieratku ako o darčeku, ak nie ste s tým celá rodina vopred uzrozumení a toto je len príležitosť uskutočnť váš dávny sen. Zvieratko je totiž záväzok na celý jeho život.

 

A nakoniec ešte jedna rada, nenechávajte si to výber odmeny na posledný deň. Máte ešte 4 dni.

 

 

 Autor: Petrzalcan | 24.06.2013 | zobrazené: 3844 x |


Podobné články

• Záujemcovia o dotáciu mesta majú šancu do 21.mája (09.05.2023)
• Ako sme budovali komunitnú záhradu pre dve generácie (06.11.2022)
• Situácia v petržalských škôlkach (12.10.2022)
• Ako Petržalka rieši nedostatok miest v škôlkach (13.04.2022)
• Nová škôlka na Turnianskej ulici pre 84 detí (20.12.2021)

Komentáre