Dnes je: piatok 14.08.2020 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
Dnes opäť slnečno a teplo, max.27 st.Celzia

Čo robí Pyco, keď nemoderuje a nevarí?

Petržalka je známa aj tým, že v nej žije veľa ľudí s vysokoškolským vzdelaním a má údajne najvyššiu vzdelanostnú štruktúru na Slovensku. Mnohých mladých pred rokom 1989 doviala do Petržalky nutnosť. Tu boli voľné byty. Čo Vás doviedlo do Petržalky? Bola to voľba z rozumu, alebo ste nad tým vtedy nepremýšľali?

 

Ja som sa do Petržalky dostal ako sotva štvorročný. Rodičia sa s dvomi súrodencami presťahovali z okolia Trnavy do Bratislavy, kde som sa narodil a prvé roky života som prežil  v časti Dolné Hony resp. Podunajských Biskupiciach. S príchodom najmladšieho brata sme sa sťahovali do Petržalky, kvôli novému a väčšiemu bytu.

 

Býva sa Vám v Petržalke dobre? Neplánujete ako mnohí nájsť si svoj vlastný dom?

O dome v ktorom by som prežíval denný režim veľmi nesnívam, vyžaduje si  príliš veľa pozornosti a investícií.  Tým že som nikdy nežil v dome ale v bytoch,  dom vnímam skôr ako rekreačnú alternatívu a automaticky si ho predstavujem mimo mesta, či vidieckej zástavby. V lese alebo v horách.

 

Stratili ste sa nám z obrazoviek a odrazu Vás nachádzame na pultoch kníhkupectiev. Plánovali ste vydať knihu? Prečo práve o varení?

Vareniu sa venujem dlhšie ako moderovaniu a nápad s knihou prišiel celkom spontánne, keď som zistil že budem asi polroka bez akejkoľvek práce. Vymyslel som si teda vlastný džob a nič lepšie sa mi stať nemohlo. Zo všetkého čo som za posledné roky urobil, som najviac hrdý práve na „MOJE JEDLO“.

 

Čo robí Martin Pyco Rausch ak nemoderuje a nevarí?

Presne to, čo chýba vystresovaným ľuďom ktorí nemajú na nič čas. Snažím sa žiť najpomalšie ako sa len dá, snažím sa veľa spávať, jesť, čítať a len tak si užívať život bez pocitu že musím byť neustále produktívny, zarábať alebo sa za niečim hnať.

 

Máte v Petržalke aj svoje obľúbené miesta kam chodievate?

Ja nevnímam kde je ešte Petržalka a kde nie. Mám rád západoslovenský kraj pretože je to miesto odkiaľ mám všetku svoju krv a gény. V Bratislave  sa mi páči ale nikdy som sa neudieral do pŕs a nepreceňoval ju. Je to malé mesto postkomunistického bloku, ktoré však napreduje, má svoje za a proti a patrím sem.

 

Doprava, parkovanie, málo zelene, ihriská, športoviská, aquapark, toto sú všetko témy, o ktorých sa hovorí, že treba v Petržalke riešiť. Ak by ste mohli, čo by ste poradili miestnym poslancom, alebo starostovi, že by mali v Petržalke vyriešiť? Alebo vybudovať. Čo Petržalke chýba?

Všetko čo ste spomenuli na začiatku, je čiastočný alebo absolútny problém. Zeleň mi chýba najviac a myslím že ak by konečne vznikli kvalitné a dobre naplánované cyklotrasy naprieč Petržalkou a celým mestom, mnoho ľudí by nesadalo do áut. Je  veľmi smutné že sa na bicykli neraz plynulejšie dostanem do centra Viedne než za rodičmi na druhú stranu Petržalky. A určite podporím kastračné programy pre pouličné mačky a psov.

 

Máte domáceho miláčika?

Mám dvoch. Adoptoval som si najdúchov z ulice: čiernu mačku a bieleho kocúra.

 

Keď je niekto „z dohľadu“, tak niečo pripravuje. Platí to aj o Vás? Začínate niečo nové?

Pred rokom to platilo aj o mne. Momentálne však naozaj len odpočívam a chystám sa  po dlhých rokoch na prvú lyžovačku.. .

 

 

 

 

 Autor: Petrzalcan | 25.03.2013 | zobrazené: 3151 x |


Podobné články

• Pokuty za parkovanie v Petržalke (08.08.2020)
• Žiaci, učitelia, Petržalčania! Aké nám vystavíte vysvedčenie? (12.07.2020)
• Zber veľkorozmerného odpadu (13.06.2020)
• Prinášame celú správu prezidentky o stave republiky. (05.06.2020)
• Starosta Hrčka vs. sýkorky 1:0 (16.04.2020)

Komentáre

FOTOGALÉRIA

Chorvátske rameno

ANKETA

Akou známkou by ste ohodnotili prácu starostu Jána Hrčku?

1
(69)

2
(11)

3
(14)

4
(20)

5
(34)


spolu 148 hlasov
/