Dnes je: streda 30.11.2022 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
Pranostika: Dlhá jeseň, krátka zima.

Vyjadrite sa k plánom magistrátu

V súvislosti s projektom výstavby predĺženej električkovej trate v Petržalke od zastávky Jungmannova po Janíkov dvor  Magistrát hlavného mesta SR – Bratislavy hľadal  vhodný návrh projektu na vybudovanie novej polyfunkčnej budovy v okolí jej konečnej zastávky.

Vyhlásenie súťaže na túto stavbu má na starosti  spolu s mestom a jej spoločnosťou METRO aj  Metropolitný  inštitút Bratislavy. Účelom súťaže „nájsť návrh, ktorý spomedzi predložených návrhov najlepšie rieši požiadavky zadania.“

Čo má projekt obsahovať: parkovací dom PAAS Park and Ride pre 500 automobilov;

približne 90 nových mestských nájomných bytov; zariadenie opatrovateľskej služby a materskej školy; revitalizáciu s prihliadnutím na zeleň a nových obyvateľov.

Verejná projektová dvojetapová architektonicko-urbanistická súťaž vyhlásená v decembri 2021 našla víťaza. Stal sa ním architektonický ateliér A B.K.P.Š. z Bratislavy. Ich dielami sú napr. budova Národnej banky Slovenska či nové Slovenské národné divadlo.

Hodnotiaca porota vo svojom stanovisku vyzdvihla najmä formovanie námestia projektu vo väzbe na obchodné priestory a električkovú trať, ktoré majú v území veľký potenciál. Je presvedčená, že ide o „silný koncept s jasne definovanými funkciami a výrazom navrhovanej štruktúry.“ VIAC INFO vrátane vizualizácie nájdete TU.

Ak sa chcete zapojiť aj vy a pomôcť tak ďalej zlepšovať život v našej Petržalke, svoje pripomienky k návrhu môžete posielať do konca augusta 2022 na participacia@mib.sk.

Tie najrelevantnejšie MIB vyhodnotí a zapracuje do finálnej podoby projektovej dokumentácie. Spustenie výstavby za ideálnych podmienok – predovšetkým v súvislosti s dostatkom finančných prostriedkov, pandémie a vojny na Ukrajine – magistrát odhaduje najskôr o 2,5 roka.

My len dodávame, že projekt výstavby druhej etapy električkovej trate v Petržalke je momentálne zastavený. Už dnes je jasné, že termín december 2023 mesto nestihne a nie je isté, či budú financie na výstavbu v ďalšom programovacom období.

zdroj: mestská časťAutor: Petrzalcan | 19.07.2022 | zobrazené: 557 x |


Podobné články

• Výsledky volieb (31.10.2022)
• Čo vyčítate z nových máp Petržalky? (23.10.2022)
• Chcete byť členom volebnej komisie? (22.09.2022)
• 8 kandidátov na župana a takmer 400 kandidátov na poslancov Bsk (04.09.2022)
• Petržalka hospodárila veľmi dobre (11.07.2022)

Komentáre