Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /data/b/3/b3b46c20-6a27-4615-8372-e7ac4390fcbf/petrzalcan.sk/web/connect.php on line 8
V Petržalke občania spisujú novú petíciu proti výstavbe supermarketu Kaufland
Dnes je: sobota 13.07.2024 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
Dnes zamračené s dažďom

V Petržalke občania spisujú novú petíciu proti výstavbe supermarketu Kaufland

Z petície vyberáme:

Po nedávnom predaji pozemku pred bytovým domom FUXOVA  na Bosákovej  ulici, ktorý uskutočnil J&T Real Estate v prospech spoločnosti Kaufland, obyvatelia a majitelia bytov v bytových domoch Fuxova a Starý Háj, v spoločnosti s ďalšími obyvateľmi Bratislavy a mestskej časti Petržalka nesúhlasia s výstavbou obchodnej budovy Kaufland v tejto lokalite.

Vyzývame preto úrad Mestskej Časti Bratislava-Petržalka, a jej starostu Jána Hrčku, aby zasiahol proti výstavbe daného objektu na tomto mieste.

 

podpísať petíciu môžete tu: 

https://www.mojapeticia.sk/campaign/peticia-proti-vystavbe-kauflandu-pri-fuxovej-a-starom-haji/0a3f3821-ffdb-4b6d-b5e3-82a8caec2abb?fbclid=IwAR2wmV2eB7V3IFaEoeiFX7kJKLxYXaUXQGu6TkXcLu1n8O0kqh8ZQPq9qpo

 

 

Považujeme za neprijateľné, aby na mieste, ktoré je aktívne využívané deťmi, mladými rodinami, a obyvateľmi bytov vrámci budov Fuxova, Starý Háj a ďalších na voľnočasové aktivity, stála budova, akou je Kaufland.

 

Táto stavba je nielenže nepotrebná z ohľadu na občiansku vybavenosť (vzhľadom k tomu, že sa v bezprostrednej blízkosti nachádzajú 3 plnohodnotné obchody: Billa - 300m -, Tesco - 400m - a Lidl - 800m), výstavba obchodu Kaufland v tak bezprostrednej blízkosti obytných budov navyše zhorší kvalitu bývania a života pre stovky obyvateľov týchto obytných domov, a to pre tieto dôvody:

 

Zvýšený hluk a ruch, zvýšená premávka áut, veľkých dodávok a zásobovacích kamiónov v pokojnej lokalite, následkom čoho sa zvýši tiež hladina splodín v ovzduší a zápach, ale aj zvýšený výskyt cudzích ľudí na pozemkoch, lavičkách, detských ihriskách a športových miestach patriacich a využívaných obyvateľmi Fuxovej a Starého Hája.

Občania hovoria o zánik pocitu súkromia pre všetkých obyvateľov využívajúcich spoločné priestory a zelené plochy okolo domov.

Obávajú sa zvýšeného znečistenia priestorov spôsobeného nárastom ľudí pohybujúcich sa po pozemkoch, v jej súvislosti tiež zvýšené finančné náklady pre obyvateľov týchto bytových domov spojených s odstraňovaním tohoto odpadu, ako je tomu v prípade okolia ostatných supermarketov.

 

Ľudia podpísaní pod touto petíciou nevidia využitie obchodného priestoru Kaufland na tomto pozemku a zhodujú sa na tom, že umiestnenie tejto stavby na danom mieste je nielenže dispozične nevhodné, zbytočné z pohľadu občianskej vybavenosti, bude mat taktiež negatívny vplyv na ich život a trávenie voľného času vrámci ich domovov.

 

 

Podľa signatárov petície okolie ulíc Bosákova, Farského, Chorvátskeho ramena a novovzniknutej električkovej trati za posledné roky nadobudlo príjemný a moderný rezidenčný charakter. Preto sú presvedčení o tom, že ďalší obchod (Kaufland) túto lokalitu nepozdvihne, práve naopak.

 

Preto žiadajú o pochopenie a prerokovanie svojho návrhu vo verejnom záujme všetkých ľudí, ktorým záleží na verejnom priestore a jeho zveľaďovaní.Autor: Petrzalcan | 01.09.2021 | zobrazené: 2179 x |


Podobné články

• Mrazivo a veterno tento týždeň (07.01.2024)
• Sviatok všetkých svätých a Dušičky sú tu (31.10.2023)
• Vrecká na bioodpad v Petržalke (26.08.2023)
• Pred 104 rokmi sa Petržalka stala súčasťou Československa (16.08.2023)
• Zlé správy po voľbách (20.02.2023)

Komentáre