Dnes je: sobota 18.09.2021 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
Dnes je Medzinárodný deň ochrany ozónovej vrstvy

Poslanci opäť hlasovali za parkovaciu politiku

Pravidlá parkovania budú v Petržalke znovu platné. Rozhodli o tom petržalskí poslanci na piatkovom mimoriadnom zasadnutí miestneho zastupiteľstva, na ktorom schválili nové všeobecne záväzné nariadenie o dočasnom parkovaní motorových vozidiel (VZN) na jej území.

 

Pravidlá parkovacieho systému znovu nadobudnú platnosť 15 dní od schválenia nového VZN, čo reálne znamená od nedele 23. mája 2021. Do soboty polnoci  môžu návštevníci Petržalky parkovať aj na už zaregulovaných, takzvaných modrých parkoviskách, úplne zadarmo.

Platnosť VZN o dočasnom parkovaní sa pozastavila koncom apríla, čo znamená, že asi tri týždne sú petržalské parkoviská všetkým k dispozícii bezplatne.

Dôvodom bol predpoklad mestskej časti, že celomestská parkovacia politika odštartuje podľa plánu, teda v januári 2021 a platnosť jej VZN tak bude dostatočná, čo sa ale nestalo.

„Na dočasné pozastavenie pravidiel parkovacieho systému na území Petržalky, samozrejme, berieme ohľad. Kontroly vozidiel i prípadné pokutovanie ich majiteľov sú až do dňa účinnosti nového VZN rovnako pozastavené. A platí to aj pre platby, ktoré momentálne tiež nevyberáme,“ uviedol na zasadnutí starosta Petržalky Ján Hrčka.

Znenie schváleného VZN ostáva nezmenené, teda zahŕňa prísnejšie pravidlá parkovania platné od 1. januára 2021, ktoré mestská časť zaviedla na svojom území tak pre rezidentov ako aj návštevníkov.

Medzi nimi je napríklad zredukovanie počtu vozidiel rezidentov na dve na osobu a tri na domácnosť, obmedzenie dĺžky vozidla na maximálne 5,4 metra či pridelenie návštevníckych hodín rezidentom podľa počtu vlastnených vozidiel.

Striktné podmienky platia od januára aj pre všetkých návštevníkov. Regulované parkoviská sú pre nich spoplatnené nepretržite 24 hodín, sedem dni v týždni sumou jedno euro za každú začatú hodinu parkovania.

Návrh nového materiálu podporili 26 poslanci, traja boli proti a dvaja sa hlasovania zdržali.

zdorj: mestská časťAutor: Petrzalcan | 09.05.2021 | zobrazené: 308 x |


Podobné články

• Lockdown už nechcú, očkovanie podporujú (08.09.2021)
• Čo sú rýchle zásahy? (05.09.2021)
• Kontroly odštartujú už 2. septembra (31.08.2021)
• Domino dostavajú. Rozhodlo o tom mesto. (25.08.2021)
• Zmeny v doprave od septembra (23.08.2021)

Komentáre

FOTOGALÉRIA

Chorvátske rameno

ANKETA

Kam sa chodíte v lete kúpať v Petržalke?

Na Draždiak
(55)

Na Matadorku
(34)

Len na krytú plaváreň
(33)

Kombinujem všetky možnosti
(43)

Nechodím sa kúpať nikam
(50)


spolu 215 hlasov
/