Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /data/b/3/b3b46c20-6a27-4615-8372-e7ac4390fcbf/petrzalcan.sk/web/connect.php on line 8
Pokuty za parkovanie v Petržalke
Dnes je: piatok 12.07.2024 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
Dnes zamračené s dažďom

Pokuty za parkovanie v Petržalke

Petržalčania dostávajú pokuty za parkovanie ako na bežiacom páse. Na počet áut prihlásených v parkovacom systéme je totiž málo parkovacích miest. Nové nepribúdajú a občania začínajú mať problémy s mestskou políciou, ktorá nasadzuje „papuče“ a pokutuje. Jeden z občanov Petržalky to vyjadril takýmto listom adresovaným starostovi Hrčkovi a tiež primátorovi Vallovi.

 

„Dobrý deň pán Vallo a pán Hrčka,

dnes v noci som sa aj ja s ostatnými obyvateľmi stal držiteľom papuče od mestskej polície.

Toto je ta vaša parkovacia politika? Namiesto pribúdania miest nám ich takto uberáte.

Je to obyčajné zdieranie a nie nedodržanie predpisov. Viem, že budete argumentovať zákonom 8/2009. Ale keď chcete aby sme parkovali iba na vyznačených miestach, tak ich dorobte a potom to riešte. Toto fakt nie je normálne, aby sme došli u nás o 25 parkovacích miest. Kde je vaša služba nám občanom? Miesto toho aby ste nám pomáhali, tak to riešite sankciami. Neviem čo sme vám urobili, že nás takto trestáte. Dvakrát som písal, nik mi neodpísal. Dúfam, že teraz na to zareagujete a prídete k nám osobne, kde vám rád ukážem problematické parkovanie. Upozorňujem, že okrem toho že tam nebolo namaľované miesto, tak som nič neporušil. Dodržal som odstup, neprekážal som. Čiže to čo napísali na doklad / že som parkoval mimo plateného miesta /, nie je pravda, som registrovaný v systéme. Sú tam ďalšie miesta, kde nie sú čiary a tam neboli papuče!

V prílohe posielam video a zápis MP, aby ste vedeli za čo nás občanov šikanujete. Po tomto šoku, má aspoň pán policajt č.313 potešil svojim vystupovaním. Opakujem znova, postavte parkovacie domy, stavajte garáže, robte nové parkoviská, ale neuberajte nám existujúce miesta! Bol by som rád keby ste z vašej pozície toto tlmočili aj mestskej polícii.

Čakám od vás skorú odpoveď a hlavne riešenie pre nás dotknutých občanov.

Dúfam, že sa konečne niekam pohneme, táto šikana musí skončiť. Tlačte na Ministerstvo, aby uvedený zákon napravilo.“

 

Máte podobné skúsenosti? Napíšte nám.

 Autor: Petrzalcan | 08.08.2020 | zobrazené: 3353 x |


Podobné články

• Mrazivo a veterno tento týždeň (07.01.2024)
• Sviatok všetkých svätých a Dušičky sú tu (31.10.2023)
• Vrecká na bioodpad v Petržalke (26.08.2023)
• Pred 104 rokmi sa Petržalka stala súčasťou Československa (16.08.2023)
• Zlé správy po voľbách (20.02.2023)

Komentáre