Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /data/b/3/b3b46c20-6a27-4615-8372-e7ac4390fcbf/petrzalcan.sk/web/connect.php on line 8
Podľa Aliancie BRATISLAVSKÉ NOVINY klamú O STAREJ TRŽNICI !
Dnes je: piatok 19.07.2024 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
Dnes zamračené s dažďom

Podľa Aliancie BRATISLAVSKÉ NOVINY klamú O STAREJ TRŽNICI !

Už dnes budú mestskí poslanci rokovať o veľmi citlivej téme. Predpokladá sa, že rokovanie budú priamo v sále, ale aj na internete sledovať tisícky občanov. V televízii Bratislava a v Bratislavských novinách sa objavili informácie, že kluby SDKÚ-DS a Smeru sú dohodnutí v prospech Aliencie Stará Tržnica. Na stránkach Aliancie sme si povšimli vyhlásenie k týmto informáciam a dovoľujeme si ich priniesť v plnom znení.

 

Nepravdivých a klamlivých informácii je hneď niekoľko:

 

1.„cit.článok“:

 

Projekt Aliancie Stará tržnica na premenu tržnice na kultúrne a komunitné centrum, pritom nie je jediný, ktorý uvažuje s využitím tohto objektu. Revitalizačný projekt vypracovali aj spoločnosti Guarant International, s.r.o., a Intercatering, s.r.o. Ich projekt počíta s revitalizáciou tržnice na kultúrno-spoločenské centrum a využívať ho najmä na rozvoj kongresovej turistiky. Na rozdiel od projektu Aliancie, ktorý nepočíta so žiadnym nájomným, konkurenčný projekt sľubuje za obdobie 15 rokov príjem pre mestský rozpočet až 750-tisíc eur!  /

 

Správne: dovolíme si uviesť presnejšie porovnanie zmluvne garantovaného výnosu pre Hlavné mesto, navrhnutého oboma subjektami:

 

pri uvažovanej dobe nájmu 10 rokov:

 

Aliancia Stará Tržnica € 1.200.000,-

 

Guarant international: € 525.000,-

 

 

 

pri uvažovanej dobe nájmu 15 rokov:

 

Aliancia Stará Tržnica:  1.800.000,-

 

Guarant international: 900.000,-

 

 

 

Tj. ponuka Aliance je jednoznačne ekonomicky výhodnejšia – a to dvojnásobne ! Nehovoriac o absolútnej absencii referencií spoločnosti Guarant Intenatianal na poli organizovania verejno-kultúrnych podujatí.

 

2.„cit.článok“:

 

Mestské zastupiteľstvo má vo štvrtok rozhodnúť o návrhu primátora na prenájom Starej tržnice za účelom realizácie projektu Mestské centrum – Stará tržnica, ktorý predložili viaceré občianske združenia .

 

správne: predkladateľom a zároveň autorom projektu je vyslovene jedno  občianske združenie – Aliancia Stará Tržnica, kroré združuje viacerých odborníkov z oblasti organizovania verejno-kultúrnych podujatí, trhov a kultúrneho managementu

 

3.„cit.článok“:

 

Mestskí poslanci majú o tomto návrhu rozhodovať aj napriek tomu, že na poslednom zasadnutí mestskej rady tento návrh nezískal podporu väčšiny prítomných členov.

 

správne: z 20 prítomných členov bolo 14 ZA -to je väčina prítomných, okrem toho Mestská rada už raz projekt hlasovaním prijala – v decembri 2012 a opätovné zaradenie do programu sme od začiatku považovali za mierne povedané -neštandartné, ak nie účelové

 

4.„cit.článok“: Primátor Milan Ftáčnik (nezávislý) sa rozhodol uprednostniť jeden projekt využitia Starej tržnice pred inými.

 

správne: do materiálu rokovania Mestského zastupiteľstva sú predložené oba projekty, poslanci sa teda s jediným „konkurenčným“ zámerom, ktorý sa za obdobie pol roka objavil mohli a stále môžu legitímne oboznámiť, spraviť si vlastný názor  tj. v hlasovaní sa slobodne rozhodnúť či projekt Aliancie podporia alebo nie

 

5.„cit.článok“: Proti netransparentnému / správne: údajne netransparentnému /prenájmu Starej tržnice sa z vedenia mesta vyslovil len námestník primátora Ján Budaj (Zmena zdola DÚ).

 

Z uvedených bodov vyplýva že redaktor píšúci pod skratkou /pol/ sa s projektom neoboznámil, alebo sa oboznámil len povrchne a už vôbec si nenaštudoval celý transparentne / na portáli sme.sk /zverejnený proces prípravy a všetkých legislatívnych krokov, ktoré projekt  Aliancie Stará Tržnica vyniesli až do finále – na rokovanie Mestského zastupiteľstva. Alebo je zverejnenie nepravdivých informácii deň pred zasadnutím rozhodujúceho mestského orgánu účelovým pokusom očierniť legitímnu občiansku iniciatívu, ktorá mestu zadarmo ponúkla riešenie desiatky rokov pretrvavájúceho problému: čo so Starou Tržnicou ?

 

Načasovanie nepravdivého článku a jeho povaha dávajú jasne najavo, že redakcia Bratislavských novín nám nechce dať šancu na obranu. Mediálne rozválcovanie legitímnej snahy občanov posunúť veci k lepšiemu je tak ďalším K.O. našemu mestu. A čo je horšie: je to K.O. pod pás, alebo ak chcete nôž v chrbte, takpovediac z vlastných radov. To sme naozaj nečakali.

 

 

Za Alianciu Stará Tržnica Gábor Bindics, Denisa Chylová, Zora Jaurová, Pavol Murín, Matúš Vallo

 

v Bratislave 06.02.2013

 

 

 Autor: Petrzalcan | 07.02.2013 | zobrazené: 2874 x |


Podobné články

• Bratislava opäť žije korunováciami (30.07.2023)
• Petržalský majáles (06.05.2022)
• Apríl v Petržalskej knižnici (31.03.2022)
• Mikuláš bude aj Petržalke (04.12.2021)
• Ukončenie činnosti knižnice (01.07.2021)

Komentáre