Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /data/b/3/b3b46c20-6a27-4615-8372-e7ac4390fcbf/petrzalcan.sk/web/connect.php on line 8
Nové opatrenia v súvislosti s pandémiou
Dnes je: piatok 12.07.2024 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
Dnes zamračené s dažďom

Nové opatrenia v súvislosti s pandémiou

Od zajtrajšieho ráno- 6.00 hod majú byť zatvorené všetky maloobchodné prevádzky. Zákaz sa netýka potravín, drogérií, lekárni, výdajní zdravotníckych pomôcok, pôšt, predajní novín, čerpacie stanice, telekomunikácií, banky, obchody s krmivom pre zvieratá či veterinárnych ambulancií.

Cestovanie MHD v Bratislave je povolené len s nasadenými ochrannými prostriedkami na tvári. Od 16. marca 2020 do odvolania premávajú linky bratislavskej MHD počas pracovných dní v režime školských prázdnin.

Od pondelka budú musieť cestujúci aj v autobusoch prímestskej dopravy nosiť rúška alebo ich účinné alternatívy. Regionálny dopravca Slovak Lines Regio sprísňuje bezpečnostné preventívne opatrenia proti koronavírusu.

 

Od najbližšieho utorka bude prímestská doprava Slovak Lines Regio premávať každý deň podľa sobotného cestovného poriadku. Do autobusov je možné nastúpiť len cez zadné dvere a prvých osem sedadiel bude musieť ostať prázdnych.

Slovak Lines Regio odporúča kupovať cestovné lístky vopred cez mobilnú aplikáciu IDS BK.

Reštaurácie môžu vydávať jedlo buď cez okienko alebo robiť donášku. Rovnako aj bežné obchody stále môžu tovar rozvážať, len musia mať zatvorené kamenné prevádzky, kde by sa združovali ľudia.

Takisto nemocnice štátne aj súkromné budú musieť obmedziť plánované zákroky len na tie, ktoré riešia život ohrozujúce situácie.

 

Ministerstvo zahraničných vecí spolu s ministerstvom vnútra budú organizovať presun občanov Slovenska späť do krajiny. Všetci budú musieť povinne ísť do karanténnych zariadení napríklad v Gabčíkove.

 

V pondelok bude vláda rozhodovať aj o tom, či neobmedzia ľuďom bez rúška vstúpiť do vozidiel hromadnej dopravy alebo otvorených predajní.

 

Po rokovaní vlády dnes predseda Správy Štátnych hmotných rezerv Kajetán Kičura oznámil, že tento týždeň by na Slovensku malo pribudnúť 30 miliónov chirurgických rúšok. Rúška by mali stačiť pre celé Slovensko, nielen pre orgány krízového riadenia.

 

Štátne rezervy už majú podpísané zmluvy, ochranné prostriedky by sa mali naskladňovať v priebehu budúceho týždňa. Okrem rúšok by mali byť k dispozícii aj ochranné odevy, respirátory FFP3 a FFP2, ale tiež napríklad rukavice a návleky.

 

Okrem zákazov vláda chystá aj ďalšie preventívne opatrenia. Napríklad v pondelok by mal Pellegrini rokovať s výstaviskom Incheba v Bratislave.

„Budeme potrebovať takéto priestory na určitú koncentráciu ľudí v uzavretom priestore, ak bude treba,“ tvrdí Pellegrini s tým, že dúfa, že takáto situácia nepríde.

Areál výstaviska by podľa Pellegriniho mohol slúžiť na mobilné testovanie ľudí, kde ľudia jednou bránou vojdú a druhou vyjdú. Výstavisko by mohlo tiež slúžiť aj ako zhromaždisko chorých ľudí, ak by ich nezvládali nemocnice .

 

 Autor: Petrzalcan | 15.03.2020 | zobrazené: 1884 x |


Podobné články

• Covid nezmizol. Je tu a vždy bude (16.10.2023)
• Ako na močové infekcie (13.06.2023)
• Darujte krv (20.05.2023)
• Preventívne prehliadky zachraňujú životy. (28.04.2023)
• Sedavý život = cesta k zdravotným problémom (09.12.2022)

Komentáre