Dnes je: sobota 19.06.2021 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
Začínajú Zberateľské dni v Inchebe

Juventa ponúka šport i tanec pre šikovné deti

Hľadáte ten správny šport pre vaše dieťa? Niečo zaujímavé, dynamické, možno aj základ pre všetky ostatné športy? Jednoznačne gymnastika...alebo tanec?

Klub modernej gymnastiky a showdance Juventa v bratislavskej Petržalke robí nábor šikovných detí práve teraz. 

Moderná gymnastika je čisto ženský šport. Gymnastky môžu svoju zostavu predvádzať ako jednotlivkyne alebo v spoločných skladbách, kde súčasne cvičí pätica gymnastiek. V poslednom období si získava obľubu aj cvičenie vo dvojici prípadne trojici. Kým súťaže jednotlivkýň prebiehajú predovšetkým počas jarných mesiacov, v jesennom období dominujú spoločné skladby. Naše pretekárky sa zapájajú do všetkých týchto súťaží. Každoročne tak vytvárame niekoľko zostáv jednotlivkýň, dvojíc a trojíc, spoločných skladieb. Klub modernej gymnastiky Juventa už niekoľko rokov pracuje s deťmi z celej Bratislavy a sídli v Petržalke. Mladé gymnastky sú úspešné nie len na Slovensku, ale aj na medzinárodných podujatiach a niektoré odchovankyne sú dnes v reprezentácii Slovenska. (úspechy klubu tu: https://juventa.webnode.sk/moderna-gymnastika/)
Klub každú jeseň robí nábor nových detí a dáva šancu všetkým, ktorí majú nie len talent, ale predovšetkým trpezlivosť a chuť.

Show dance je výrazový tanec, ktorého hlavnou odlišnosťou od ostatných tancov je stvárňovanie istého deja. Tanečníkovou dôležitou úlohou je priblížiť porote a divákom myšlienku, emócie a príbeh, ktorý sa rozhodol tanečne spracovať. V show dance využívame množstvo tanečných štýlov a techník, dokonca aj akrobaciu. Podľa počtu tanečníkov pohybujúcich sa v súlade s hudbou poznáme sólové choreografie, duá, skupiny (3-7 tanečníkov) a formácie (8-24 tanečníkov). Vo veľkej obľube sú predovšetkým formácie, kde všetci spoločne ťahajú za jeden koniec... jeden veľký kolektív - jedna veľká choreografia.

Juvenťáčky pravidelne každý rok dosahujú skvelé výsledky na Majstrovstvách SR a úspechy dosiahli aj na Majstrovstvách Európy a sveta. (Dosiahnuté úspechy tu: https://juventa.webnode.sk/show-dance/)

 

Ak vás ponuka oslovila, neváhajte. Dohodnite si termín svojej skúšobnej hodiny, samozrejme zadarmo. A ak sa Vám bude páčiť, zapíšete sa. Nepremeškajte túto príležitosť, ktorá sa naskytne vždy začiatkom nového školského roka.


FotogalériaAutor: Petrzalcan | 05.09.2019 | zobrazené: 1850 x |


Podobné články

• Prenájom športovej haly na Prokofievovej ulici (30.03.2021)
• Petržalka by mohla mať nové športoviská (23.02.2020)
• Rodičia ostali na letisku, na majstrovstvá Európy ich nevpustili (16.10.2019)
• Škola korčuľovania v Petržalke (16.09.2019)
• Nedeľa s petržalským futbalom (20.07.2019)

Komentáre

FOTOGALÉRIA

Chorvátske rameno

ANKETA

Ste spokojní s čistotou v Petržalke?

áno, určite
(163)

skôr áno ako nie
(79)

skôr nie
(90)

absolútne nespokojní
(89)


spolu 421 hlasov
/