Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /data/b/3/b3b46c20-6a27-4615-8372-e7ac4390fcbf/petrzalcan.sk/web/connect.php on line 8
Čo bráni, aby v Petržalke vyrástli športoviská?
Dnes je: sobota 13.07.2024 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
Dnes zamračené s dažďom

Čo bráni, aby v Petržalke vyrástli športoviská?

Na konci Petržalky pri čističke odpadových vôd je pozemok patriaci Bratislavskej župe. Kedysi ho župa kúpila za účelom vystavania neslávne známej Danube Arény.

 

Tá sa preslávila najmä „zlatou zmenkou“, ktorú našťastie kraj nemusel vyplácať, pozemok však ostal prázdny, žiadna hala pre „Madonnu“ sa nekonala.

 

Keď Petržalka hľadala pozemok pre plaváreň, núkala som vtedy ešte ako župná poslankyňa, postavme plaváreň aj s vonkajší bazénmi tam, pozemok je veľký. Nestalo sa, Petržalka vybrala pozemok len na krytú plaváreň v obytnej zóne, čo má isté výhody, ale z hľadiska rozširovania či vonkajších bazénov ( postupne sa nám klíma mení na stredomorskú) je to miesto neperspektívne.

 

Potom prišli noví poslanci a župan a navrhli vytvoriť na pozemkoch župy zábavný park ( Family park). Ani ten sa však nestal realitou a dnes neexistuje reálny investor na tak ambiciózny projekt.

 

Ako viceprimátorka mesta Bratislavy som mala na starosti kultúru, vzdelávanie a šport. Takmer každý týždeň som prichádzala do styku so športovými zväzmi, pripravovali sme športové podujatia slovenského i medzinárodného charakteru. Na pôde mesta sme usporiadali svetové šampionáty( volejbal, basketbal, ping pong,  krasokorčuľovanie, hokej a ďalšie) a rozprávali sme sa o potrebe výstavby nových športovísk, kde by sa takéto medzinárodné i celoslovenské podujatia mohli konať.

 

Napadol mi tento pozemok, tak sme si s niektorými šéfmi zväzov sadli, porozprávali sa a dohodli  sme sa, že vypracujú návrh, ktorým oslovia župu. Pozemok je dostatočne veľký a kumulácia športov vedľa seba by dávala väčšie možnosti na využitie, dopravu, dostatok parkovania, prípadne aj ubytovacie služby. Blízkosť hranice s Rakúskom a Maďarskom by boli výhodou pri väčších podujatiach. Nezaťažil by sa stred mesta.  Projekt vypracovalki, konzultovali sme ho spolu aj s vtedajším starostom Petržalky. Na nešťastie práve sa začala volebná župná kampaň a téme sa nikto nevenoval, župa hľadala v tom období investora pre Family park. Po voľbách sa spomínané zväzy nahlásili na župu k novému vedeniu a hľadali cestu ako presvedčiť nové vedenie, že projekt je dobrý, potrebný a že župa stačí ak doň „vojde“ len pozemkami. Do dnešnému dňa bezvýsledne.

 

Nechápem, čo môže byť také ťažké na tom, aby zastupiteľstvo župy mohlo diskutovať o prenájme pozemkov na výstavbu mnohých športových hál a ihrísk, ktoré si zväzy chcú vybudovať z vlastných zdrojov. Bratislava ich potrebuje ako soľ. Nie je kde trénovať, nie je kde usporiadať celoslovenské preteky, podujatia o medzinárodných ani nehovoriac. Je smutné, ak sa Šamorín stal lídrom a predbehol vo výstavbe športovísk Bratislavu ( nezávidím mu, naopak, poznám tých ľudí a viem, že sa veľmi snažia a fandím im, je mi len smutno za hlavné mesto Slovenska a župu).

 

MUDr.Iveta Plšeková

bývalá viceprimátorka Bratislavy

 

foto: ilustračné ( Danube Aréna, ale ukazuje aký veľký je priestor, kde by sa dali vybudovať viaceré športové stánky a ihriská. Spomínaný projekt v texte nemôžem uverejiť, keďže nie som jeho majiteľom, ani nie je ešte spracovaný ako návrh na župe )Notice: Undefined index: id in /data/b/3/b3b46c20-6a27-4615-8372-e7ac4390fcbf/petrzalcan.sk/web/files/aktuality.php on line 69

Autor: Petrzalcan | 02.07.2019 | zobrazené: 2580 x |


Podobné články

• Silvestrovský beh cez mosty (30.12.2023)
• Od piatka 31. marca 2023 platí na Petržalskej plavárni nový cenník. (01.04.2023)
• Nová bežecká dráha (28.09.2022)
• V Petržalke sa pretekalo (28.08.2022)
• Dobrá správa pre Petržalčanov (07.08.2022)

Komentáre