Dnes je: piatok 03.12.2021 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
1.december- Svetový deň boja proti AIDS

Zlatá medaila pre Slovenku Krištofičovú

23 ročná zverenkyňa trénera Dědečka z bratislavského klubu Olymp si vybojovala včera zlato vo vrhu guľou.

Slovensko tak má prvé zlato na 22. deaflympiáde v Sofii. Ide o olympiádu nepočujúcich športovcov.

Krištofičová poslal svoju guľu do vzdialenosti 15,33m čím nielen vyhrala ale vytvorila aj nový deaflympijský rekord. Ako jediná včera prekonala 15m hranicu.

Nová deaflympijská víťazka v guliarskom kruhu žien žiarila spokojnosťou. Je totiž aj držiteľkou historicky prvej deaflympijskej medaily pre slovenského nepočujúceho športovca.

Menej sa darilo cyklistovi Júliusovi Maťovčíkovi po neúspešnom pokuse na okruhu v rámci cestnej cyklistiky, kde vzdal. Svoje schopnosti ale ukázal v súboji na horskom bicykli v rámci cross - country, kde obsadil pekné 6. miesto.

Darilo sa tiež mladej juniorskej reprezentantke Eve Jurkovej v stolnom tenise, ktorá vyhrala všetky svoje štvrtkové zápasy.

Autor: Petrzalcan | 03.08.2013 | zobrazené: 1624 x |