Dnes je: štvrtok 29.10.2020 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
Dnes je Svetový deň psoriázy

Zákaz konzumácie alkoholu na verejných priestranstvách

Podľa všeobecne záväzného nariadenia je na území Bratislavy platí od roku 2014 zákaz požívania alkoholických nápojov na verejnosti, a to v blízkosti škôl, kostolov, zdravotníckych zariadení, na detských ihriskách a zastávkach mestskej hromadnej dopravy.

V rámci Petržalky bolo donedávna zakázané požívať alkohol v 17 lokalitách, najmä na námestiach, parkoviskách a priestranstvách pred nákupnými centrami. V máji tohto roka schválili poslanci všeobecne záväzné nariadenie o zákaze požívania alkoholu na verejnosti, v ktorom pribudol zoznam ďalších lokalít, na ktoré sa tento zákaz vzťahuje

Aby nariadenie neostalo iba na papieri, mestská časť sa rozhodla robiť v problémových lokalitách osvetu a v spolupráci s mestskou políciou spúšťa v týchto dňoch kampaň s cieľom informovať občanov, ako môžu postupovať v prípade, keď budú svedkami porušenia nariadenia.

Mestská časť s mestskou políciou budú občanov informovať prostredníctvom letákov umiestnených na prevádzkach, v blízkosti ktorých najčastejšie dochádza k porušovaniu prijatého nariadenia

 

V spomínanom všeobecne záväznom nariadení pribudlo viac ako 30 lokalít v Petržalke so zákazom verejného popíjania, medzi nimi aj terasy bytových domov, ktoré sú podľa polície najproblémovejšími, preto podliehajú kontrolám najčastejšie.

Samotná kontrola v teréne nie je v tomto prípade pre policajné hliadky jednoduchá. Priestupok musí byť podľa zákona spoľahlivo zaznamenaný, napríklad na fotografii alebo zázname z kamerového systému. Polícia však disponuje prístrojmi na zisťovanie prítomnosti alkoholu či už z dychu alebo výparov z fliaš. Ak sa prítomnosť alkoholu potvrdí, policajt môže na mieste uložiť blokovú pokutu do výšky 33 eur.

Mestskej polícii budú nápomocní inšpektori verejného poriadku miestneho úradu vykonávajúci preventívnu a dohľadávaciu činnosť. Kompletné znenie všeobecne záväzného nariadenia nájdete na stránke mestskej časti.

Zdroj: mestská časť Bratislava- PetržalkaAutor: Petrzalcan | 20.06.2020 | zobrazené: 438 x |


Podobné články

• Novinky z mestského zastupiteľstva (26.10.2020)
• Debarierizácia priechodov v Petržalke (18.10.2020)
• Konečne sa podarilo (17.10.2020)
• Starostovia i primátor nesúhlasia s rušením mestských častí (09.10.2020)
• Zaujíma vás budúcnosť Kapitulského Dvora? (29.09.2020)

Komentáre

FOTOGALÉRIA

Detský svet Central park Petržalka

ANKETA

Pôjdete na plošné testovanie, ktoré organizuje vláda?

áno, rozhodne
(15)

nie, odmietam
(10)

ešte nie som rozhodnutý/á
(9)

dám si urobiť test v laboratóriu
(5)


spolu 39 hlasov
/