Dnes je: sobota 01.10.2022 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
Dnes je Svetový deň vegetariánov

Vyjadrite sa k plánom magistrátu

V súvislosti s projektom výstavby predĺženej električkovej trate v Petržalke od zastávky Jungmannova po Janíkov dvor  Magistrát hlavného mesta SR – Bratislavy hľadal  vhodný návrh projektu na vybudovanie novej polyfunkčnej budovy v okolí jej konečnej zastávky.

Vyhlásenie súťaže na túto stavbu má na starosti  spolu s mestom a jej spoločnosťou METRO aj  Metropolitný  inštitút Bratislavy. Účelom súťaže „nájsť návrh, ktorý spomedzi predložených návrhov najlepšie rieši požiadavky zadania.“

Čo má projekt obsahovať: parkovací dom PAAS Park and Ride pre 500 automobilov;

približne 90 nových mestských nájomných bytov; zariadenie opatrovateľskej služby a materskej školy; revitalizáciu s prihliadnutím na zeleň a nových obyvateľov.

Verejná projektová dvojetapová architektonicko-urbanistická súťaž vyhlásená v decembri 2021 našla víťaza. Stal sa ním architektonický ateliér A B.K.P.Š. z Bratislavy. Ich dielami sú napr. budova Národnej banky Slovenska či nové Slovenské národné divadlo.

Hodnotiaca porota vo svojom stanovisku vyzdvihla najmä formovanie námestia projektu vo väzbe na obchodné priestory a električkovú trať, ktoré majú v území veľký potenciál. Je presvedčená, že ide o „silný koncept s jasne definovanými funkciami a výrazom navrhovanej štruktúry.“ VIAC INFO vrátane vizualizácie nájdete TU.

Ak sa chcete zapojiť aj vy a pomôcť tak ďalej zlepšovať život v našej Petržalke, svoje pripomienky k návrhu môžete posielať do konca augusta 2022 na participacia@mib.sk.

Tie najrelevantnejšie MIB vyhodnotí a zapracuje do finálnej podoby projektovej dokumentácie. Spustenie výstavby za ideálnych podmienok – predovšetkým v súvislosti s dostatkom finančných prostriedkov, pandémie a vojny na Ukrajine – magistrát odhaduje najskôr o 2,5 roka.

My len dodávame, že projekt výstavby druhej etapy električkovej trate v Petržalke je momentálne zastavený. Už dnes je jasné, že termín december 2023 mesto nestihne a nie je isté, či budú financie na výstavbu v ďalšom programovacom období.

zdroj: mestská časťAutor: Petrzalcan | 19.07.2022 | zobrazené: 368 x |


Podobné články

• Chcete byť členom volebnej komisie? (22.09.2022)
• 8 kandidátov na župana a takmer 400 kandidátov na poslancov Bsk (04.09.2022)
• Petržalka hospodárila veľmi dobre (11.07.2022)
• Zber kuchynského biodopadu (02.07.2022)
• Vandali ničia nové koše (29.04.2022)

Komentáre

FOTOGALÉRIA

Detský svet Central park Petržalka
Dovolenkový

ANKETA

Zúčastníte sa októbrových komunálnych volieb?

Áno, budem voliť tých čo sú teraz
(26)

Áno, budem voliť zmenu
(16)

Ešte nie som rozhodnutý
(16)

Nie, volieb sa nezúčastním
(15)


spolu 73 hlasov
/