Dnes je: utorok 07.04.2020 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
Pranostika na dnes: Začiatkom apríla opiľuj suché konáre, budú dobré lekváre.

Vianočné trhy sa menia na Vianočný trh

Nové vedenie mesta prišlo so zmenou názvu Vianočných trhov na Hlavnom a Františkánskom námestí, ktoré tradične organizuje  hlavné mesto. Už je to Vianočný Hlavný trh. A vraj to nie jediná zmena.

 

Ak ste milovníkom vianočného punču, stretnutí, cigánskej a drobných darčekov, tak nadišla vaša chvíľa. Už zajtra (22.22.2019) sa o 17.hod oficiálne otvorí Vianočný trh. Ale pozor, bude to vraj iné.

Mesto hovorí o novom koncepte vianočných trhov so zameraním na kvalitu,  ekológiu, bezpečnosť i atraktivitu podujatí, ktoré sprevádzajú trhy a vytvárajú predvianočnú atmosféru. Novinkou je vraj aj platba kartami a mobilmi.

 

Iné bude aj usporiadanie stánkov. Jedlá a nápoje nájdete na Hlavnom námestí a program a zábavu zas na Františkánskom námestí, kde bude umiestnené pódium. Spolu bude počas Vianočného Hlavného trhu 76 stánkov, z toho jedna veľká pergola s tradičnými vianočnými pochúťkami a jedna  veľká pergola s vianočnými nápojmi. Občerstvenie doplní päť stánkov s jedlom na priamu konzumáciu, deväť stánkov s jedlom a grilom, jedenásť stánkov s nápojmi, balené potraviny budú v 15 stánkoch. V 24 stánkoch nájdu návštevníci darčeky a remeselné výrobky. V 10 stánkoch sa počas Vianočného Hlavného trhu sa vystrieda 22 neziskových organizácií, ktoré budú prezentovať svoju charitatívnu činnosť.

 

 

Kultúrny program sa odohrá na malom pódiu na Františkánskom námestí.

Počas pracovných dní bude prevažovať hudba, o  ktorú sa postarajú známi DJ (DJ Samurai, Reverend, Code či Phonotic), vystúpia žiaci mestských základných umeleckých škôl s  rôznymi tanečnými a  speváckymi vystúpeniami. Piatky budú typické pre koncerty – atmosféru navodia známe kapely ako Lady Jane a  Kešu, Paper Moon Trio či Adriena Bartošová and Friend. Vianočnú hudbu si budú môcť návštevníci vychutnať na festivale adventnej a  vianočnej hudby, ktorá bude v spolupráci s  Bratislava Music Agency. Je pripravený aj program pre najmenších. Deti potešia divadielka, vianočné čítania či drevený kolotoč počas víkendov v decembri.Autor: Petrzalcan | 21.11.2019 | zobrazené: 370 x |


Podobné články

• Vychádzky sú vhodné (22.03.2020)
• Bratislava predĺžila termín na podávanie žiadosti o grant (16.03.2020)
• Trojkráľový sprievod v Bratislave (05.01.2020)
• V ZOO aj koncom roka pribudli mláďatká (27.12.2019)
• Zaži Noc lampášov! (13.12.2019)

Komentáre

FOTOGALÉRIA

BS4 Lány

ANKETA

Dodržiavate karanténne opatrenia?

Áno, samozrejme, som doma
(22)

Áno, samozrejme, ale musím chodiť aj do práce
(10)

Nie, nedodržiavam
(14)


spolu 46 hlasov
/