Dnes je: sobota 15.08.2020 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
Dnes opäť slnečno a teplo, max.27 st.Celzia

Večný problém kontajnerov

Mnohoročný problém, ktorý trápi všetkých. Odpadky na trávnikoch, v lesoch, igelitové sáčky visiace zo stromov, napadané v Chorvátskom ramene...

 

Na príčine sme my všetci. Zlým odkladaním smeti do kontajnerov, ktoré vietor rozfúka, ale aj tým, že nemáme kontajnerové stojiská uzamknuté a zabezpečené pred bezdomovcami, ktorí si v ich hľadajú niečo „potrebné“.

 

15 000€ vyčlenila samospráva Petržalky v rozpočte na tento rok na opravy a budovanie kontajnerových stojísk. Nie je to veľa, ale aspoň niečo.

 

Proces bol vždy komplikovaný, vďaka stavebnému povoleniu, ale  vraj bude  zjednodušený, sľubuje samospráva.

 

Mestská časť prijala uznesenie, ktorým upravila spôsob a čerpanie účelovej dotácia z jej rozpočtu pre stavebníkov nových kontajnerových stanovíšť, resp. stavebne upravovaných už existujúcich kontajnerových stanovíšť.

 

Žiadateľ môže získať dotáciu pri budovaní nových kontajnerových stanovíšť alebo rozširovaní existujúcich vo výške 60% skutočne vynaložených nákladov, najviac však vo výške 2 656 €.

 

V prípade zabezpečenia uzamykania a zastrešenia existujúcich kontajnerových stanovíšť, poskytne žiadateľovi dotáciu do výšky 50% skutočne vynaložených nákladov, maximálne vo výške 830 €. Dotáciu nemožno poskytnúť vopred.

 

O poskytnutie finančnej dotácie môže stavebník požiadať až po vydaní príslušného povolenia stavebného úradu k realizácii nového kontajnerového stanovišťa, resp. k stavebnej úprave už existujúceho kontajnerového stanovišťa a následne až po jej skutočnej realizácii.

 

Petržalská samospráva, aby urýchlila celý povoľovací proces, vypracovala „Zjednodušený postup pri vydávaní povolenia na rekonštrukciu existujúceho kontajnerového stanovišťa, na výstavbu nového kontajnerového stanovišťa a na stavebné úpravy, ktoré smerujú k rozšíreniu, zastrešeniu a uzamykaniu existujúcich stanovíšť“.

 

Záujemcovia nájdu návod aj s postupom na oficiálnej internetovej stránke petržalskej samosprávy pod názvom „Čo robiť pri výstavbe stojiska“.

 Autor: Petrzalcan | 31.05.2013 | zobrazené: 1341 x |


Podobné články

• Reakcia mestskej časti na sťažnosti obyvateľov v súvislosti s pokutami za parkovanie (10.08.2020)
• Hľadá sa nový náčelník (05.08.2020)
• Vlado Dolinay mal dnes pohreb (03.08.2020)
• Ako napreduje projekt druhej etapy električky v Petržalke? (28.07.2020)
• Návštevy seniorov opäť povolené (25.07.2020)

Komentáre

FOTOGALÉRIA

Chorvátske rameno

ANKETA

Akou známkou by ste ohodnotili prácu starostu Jána Hrčku?

1
(69)

2
(11)

3
(14)

4
(20)

5
(34)


spolu 148 hlasov
/