Dnes je: piatok 22.01.2021 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
Testovanie antigénovými testami už dnes na Ekonomickej univerzite v Petržalke, bez nutnosti objednávania od 14.00-20.00hod

Včera podvečer otvorila svoje brány verejnosti Galéria Kontajner v Petržalke

Iná, moderná, osobitá, zameraná na kvalitu kávy, nápojov i pokrmov, taká je nová kaviareň s reštauráciou a galériou v jednom na Bosákovej ulici v Petržalke.

 

Na frekventovanom mieste, aby to ľudia mali blízko či už cestou do práce, alebo z práce, len na kávu, alebo večer na vínko či dobrú večeru s priateľmi a rodinou. V modernom dizajne, ktorý odkrýva viac než tradičné podniky, odhaľuje krásu lodných kontajnerov, ktoré po skončení služby sú sami o sebe „odpadom“, ale dajú sa z nich vytvárať domy, kancelárie, kaviarne, či pouličné predajne. Interiér je vybavený „repasovaným „ nábytkom, ktorý dostal druhý život.

 

Aj téma odpadu premeneného na umenie bude prezentovaná v Galérii Kontajner. Symbolicky ju pripomína Kosatka vytvorená mladými umelcami, umiestnená vonku smerom k zastávke električky. Je z polystyrénu a dreva a pripomína nám čo všetko ovplyvňujeme každodenne vytváraním odpadov, vzdialené moria a život v nich, aj také majestátne tvory akými sú kosatky. Aj preto v Galérii Kontajner nenájdete umelé slamky, limonády sú vyrábané z čerstvých ingrediencií a vždy čerstvého ovocia a zeleniny. Mäso používané v kuchyni je domáceho slovenského pôvodu z overených chovov a vysokej kvality, rovnako tak zelenina. Káva je pražená na Slovensku a koláčiky vyrábajú priamo čerstvé v Bratislave. Z ponuky si vyberú aj vegetariáni a vegáni, nie je problém ani jedno pre celiatikov.

 

 

Miesto parkoviska pre autá nájdete tri odkladacie stojany pre bicykle. Projekt Michala Zugáreka je moderný nie len dizajnom ale aj myšlienkou a duchom. Celé prízemie s terasou je bezbariérové, zadná časť terasy je ešte v príprave a bude babyfriedly, rodiny s deťmi tu nájdu miesto na oddych aj posedenie.

 

 

Okolie Galérie Kontajner čaká ešte revitalizácia, v suchom a teplom letnom počasí sa zeleň nevysádza. No je to priorita majiteľa, ku ktorej sa zaviazal aj pri nájme pozemku od mesta. Rovnako ešte nie sú v priestore galérie diela mladých umelcov, ktoré dodá Vysoká škola výtvarných umení spolu s Galériou mesta Bratislavy až po začiatku nového školského roka.

Projekt chce ukázať, že aj v najväčšej mestskej časti Bratislavy je priestor na umenie spojené s príjemných posedením, že aj tu sa dá variť a servírovať veľmi kvalitné jedlo a nápoje z produktov slovenských fariem.

 


FotogalériaAutor: Petrzalcan | 21.08.2019 | zobrazené: 1009 x |


Podobné články

• Nová cyklotrasa v Petržalke (02.01.2021)
• Občania mali záujem o kompostovisko (01.12.2020)
• Bratislavský Mestský bazár bude už tento víkend (07.10.2020)
• Spomienková akcia (26.09.2020)
• Zabavte sa v petržalskom lunaparku (23.09.2020)

Komentáre

FOTOGALÉRIA

Chorvátske rameno

ANKETA

Veríte, že rok 2021 bude lepší rok predošlý?

áno, určite
(32)

skôr áno ako nie
(14)

skôr bude horší
(12)

bude rovnaký ako rok predošlý
(13)


spolu 71 hlasov
/