Dnes je: štvrtok 20.02.2020 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
Pranostika na dnes: Keď vo februári žaby zakŕkajú, veľmi slabú úrodu gazdovia zvážajú.

V základných i materských školách chýbajú zamestnanci

Samosprávy často stoja pred obrovským problémom ako zabezpečiť dostatok pedagogických i nepedagogických pracovníkov v školách a škôlkach, ktorých sú zriaďovateľmi.

Veľa sa hovorí o tom, v akom stave sú školy, že je málo miest v škôlkach, no akosi sa zabúda, že viac miest v škôlkach si vyžaduje aj viac učiteliek. Ako sa s daným problémom pasuje Petržalka?

 

Jedno riešenie vzišlo z dobrej spolupráce petržalskej samosprávy a Bratislavského samosprávneho kraja ešte minulý rok, keď petržalský starosta Vladimír Bajan hľadal možnosť, ako zabezpečiť pre mimobratislavských učiteľov lacnejšie ubytovanie. Po spoločných rokovaniach s predsedom BSK Pavlom Frešom uzavreli dohodu a BSK prisľúbil voľné ubytovacie miesta v stredoškolskom internáte na Vranovskej ulici. Hneď na to v lete 2017 podpísali Memorandum BSK a mestskej časti o spolupráci pri riešení ubytovania pre pedagogických zamestnancov základných a materských škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mestskej časti v stredoškolských internátoch v zriaďovateľskej pôsobnosti BSK.

 

Zatraktívniť prácu v petržalských základných a materských školách chcú aj pomocou finančnej pomoci. Začiatkom roka schválili pre nových pedagogických aj nepedagogických zamestnancov náborový príspevok, ktorého výška sa odvíja od vykonávanej pracovnej pozície. Na náborový príspevok má nárok nový zamestnanec, ktorý nikdy nevykonával prácu v MŠ alebo v ZŠ alebo vykonával prácu v MŠ alebo ZŠ pred viac ako 3 rokmi a zároveň menej ako 5 rokmi od podania žiadosti do zamestnania.

 

Výška náborového príspevku pre jednotlivé pracovné pozície:

 

-     pedagogický zamestnanec, vrátane vedúceho pedagogického zamestnanca MŠ: 750 eur

-     vychovávateľka školského klubu detí ZŠ: 750 eur

-     upratovačka MŠ, upratovačka v ZŠ: 550 eur

-     vedúci školskej jedálne MŠ, ZŠ: 650 eur

-     hlavný kuchár/pomocný kuchár MŠ, ZŠ: 650 eur

-     zamestnanec v prevádzke školskej jedálne MŠ, ZŠ – pomocná sila: 550 eur

 

Náborový príspevok bude vyplatený po skončení 3-mesačnej skúšobnej doby a bude viazaný na pokračovanie pracovného pomeru zamestnanca po dobu najmenej ďalších 9 mesiacov. Zamestnanec musí zotrvať v pracovnom pomere najmenej 12 kalendárnych mesiacov odo dňa vzniku pracovného pomeru, inak musí vrátiť náborový príspevok v plnej výške.

 

Najväčší problém s nedostatkom zamestnancov majú materské školy. Pre školský rok 2018/2019 mestská časť eviduje 11 chýbajúcich pracovných síl do školských jedální, 9 chýbajúcich učiteliek, 3 kuchárky a 2 upratovačky. Pre záujemcov pravidelne zverejňujeme voľné pracovné pozície na našej webovej stránke v časti výberové konania.

Zdroj: tlačová správa mestskej časti Bratislava- PetržalkaAutor: Petrzalcan | 28.07.2018 | zobrazené: 681 x |


Podobné články

• Prijímanie detí do petržalských škôlok (17.02.2020)
• 40 rokov Základnej školy Lachova (14.12.2019)
• Škôlky počas Vianoc (08.12.2019)
• Noc výskumníkov vás opäť nadchne (26.09.2019)
• Na dieťa v súkromnej Materskej škole môžete dostať príspevok (14.09.2019)

Komentáre

FOTOGALÉRIA

Hitler pri bunkri

ANKETA

Súhlasíte so stavaním bytov v lokalite Šustekova, Sosnova a Viedenská cesta?

Nie, ani jedna lokalita nie je dobrá
(39)

Nesúhlasím s lokalitami Šustekova a Sosnova
(34)

Súhlasím s výstavbou v týchto lokalitách
(28)


spolu 101 hlasov
/