Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /data/b/3/b3b46c20-6a27-4615-8372-e7ac4390fcbf/petrzalcan.sk/web/connect.php on line 8
Úspešné dievčatá z Juventy
Dnes je: štvrtok 28.03.2024 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
Pranostika na dnes Keď je v januári teplo, siaha bieda až na dno.

Aj v dnešnej dobe internetu a televízie sa stále nájdu nadšenci športu, dokonca medzi deťmi.V petržalskom športovom klube Juventa Bratislava je to niečo vyše päťdesiat dievčat, ktoré pravidelne dochádzajú na tréningy. Absolvujú hodiny modernej gymnastiky, tanečnú prípravu a tréningy akrobacie. Podľa veku a výkonnosti sú dievčatá rozdelené do tréningových skupín a pripravujú sa na pohárové a majstrovské súťaže doma i v zahraničí.

Keďže sa blíži koniec školského roka, pomaly sa končí aj jarná sezóna. Prvý polrok je predovšetkým organizačne veľmi náročný, pretože v klube sa vytvárajú nové tanečné choreografie. To znamená, že okrem tréningov treba myslieť aj na navrhnutie, ušitie a dozdobenie kostýmov a kulís. Juvenťáčky sa venujú show dance a tu majú kulisy svoje dôležité miesto. Po minuloročných úspechoch, keď s tanečnými choreografia získali množstvo ocenení doma a dvakrát sa pretancovali až do finále majstrovstiev sveta, stála pred trénerkami neľahká úloha – prekonať samých seba.

Na Majstrovstvá Slovenska v show dance, ktoré sa tento rok konali začiatkom mája vo Zvolene, sa pripravovalo celkom 40 detí v detskej a juniorskej vekovej kategórii. Všetka práca detí, tréneriek a aj rodičov pri zabezpečovaní kostýmov a kulís bola patrične ocenená. Medzi detskými sólistkami sa Majsterkou Slovenska stala Annemarie Putz a v tej istej kategórii si bronz vytancovala Lea Sabo. Spolu s týmito tanečníčkami sa do finále prebojovala aj Nina Vitalošová, ktorá obsadila 6.miesto. Rovnako úspešné boli aj detské duá. Do finále sa pretancovali až štyri dvojice z Juventy. Najúspešnejšie sa umiestnili Timea Oravcová a Lea Sabo, ktoré sa stali Vicemajsterkami Slovenska. Bronzovú priečku obsadili Nikoleta Tallová a Nina Vitalošová. Zemiaková medaila patrí Dominike Alexíkovej a Ele Kyselicovej, 7.miesto Veronike Fraňovej a Viktórii Hašekovej. Z juniorských dvojíc sa vo finále predstavili Lucia Novosadová a Sandra Rothová, ktoré obsadili 7.miesto. Medzi skupinovými choreografiami sa dievčatá z  Juventy opäť presadili. Majsterkami Slovenska sa v detskej kategórii stala choreografia „Zjem ťa!“, štvrté miesto obsadili dievčatá s choreografiou „Večer Orientu“. V juniorskej kategórii sa do finále prebojovali obe skupiny. „Fantóm opery“ skončil na 4.mieste a „Medúzy“ na 6.mieste. Najpočetnejšie choreografie sú formácie. V Juvente sa tento rok pripravovali dve – detská aj juniorská. Obe boli porotou ohodnotené rovnako a obe si odniesli bronzové medaile.

Po skrátených letných prázdninách sa dievčatá začnú pripravovať na reprezentáciu Slovenska na Majstrovstvách Európy a sveta. Európsky šampionát sa koná koncom novembra v Nemecku a Juventa tu bude Slovensko zastupovať s deviatimi choreografiami. Na Majstrovstvá sveta konajúcesa začiatkom septembra v Prahe si dievčatá vybojovali celkom sedem nominácií.

Rovnako úspešné sú členky klubu aj na gymnastických súťažiach. Tu práve vrcholí sezóna jednotlivkýň. Medzi dievčatami je mnoho medailistiek z pohárových aj kvalifikačných súťaží od prípraviek až po prejuniorky. Tými najúspešnejšími sú: Sofia Kullová, Valerie Boskovičová, Timea Oravcová, Alexandra Paladi, Lea Sabo, Tereza Sluková, Nikoleta Tallová, Nina Vitalošová, Michaela Mozolíková, Sandra Rothová, Lucia Novosadová. Na šampionáte TOP 10 gymnastiek Slovenska, ktorý sa koná začiatkom júna v Bratislave, sa spomedzi Juvenťáčok predstavia Michaela Mozolíková, Lucia Nosovadová, Timea Oravcová, Lea Sabo, Sandra Rothová a Nikoleta Tallová.

Za úspechom týchto detí netreba hľadať len ich vytrvalosť, ale aj ochotu a húževnatosť ich rodičov. Veľké poďakovanie patrí kolektívu tréneriek a choreografiek Eriky Šimonovej, Katky Kožehubovej, Michaely Pereiovej, Simony Hlinickej a mnohých ďalších, ktorí sa počas roka venujú príprave dievčat. Za sebou majú už mnohé úspechy, čím robia dobré meno nielen Petržalke, Bratislave ale aj našej krajine.

Notice: Undefined index: id in /data/b/3/b3b46c20-6a27-4615-8372-e7ac4390fcbf/petrzalcan.sk/web/files/aktuality.php on line 69

Autor: Petrzalcan | 28.05.2014 | zobrazené: 3472 x |