Dnes je: pondelok 17.02.2020 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
Žiaci základných a stredných škôl majú v Bratislavskom kraji jarné prázdniny

Tento rok dostanú občianske združenia a neziskové organizácie o 147 000 eur viac

Na utorňajšom zasadnutí miestneho zastupiteľstva schválili petržalskí poslanci 247 032 eur na dotácie pre občianske združenia, neziskové organizácie a ostatné subjekty pôsobiace vo verejno-prospešných činnostiach v oblasti kultúry, športu, mládeže, sociálnych služieb a iných verejnoprospešných činností, čo predstavuje o 147 000 eur viac, ako v minulom roku.

 

Samospráva evidovala v r. 2018 celkovo 76 žiadostí o poskytnutie dotácie, pričom až v 55 prípadoch ich schválila. Sumu 100 000 eur poskytnutú z rozpočtu mestskej časti využili verejnoprospešné združenia na rôzne účely. Podľa starostu Jána Hrčku by nemali slúžiť na tie komerčné. „Účelové dotácie by mali predovšetkým slúžiť na podporu všeobecne prospešných alebo verejnoprospešných služieb s trvalejšou hodnotou, tak v oblasti miestneho športu, kultúry, výchovy, životného prostredia, historických hodnôt, v sociálnej, zdravotnej alebo humanitárnej oblasti,“ povedal starosta.

 

 

Mestská časť podporila najmä projekty na pomoc mentálne, zrakovo a sluchovo postihnutým obyvateľom, ľuďom bez domova či deťom zo sociálne slabých rodín. V prípade podujatí vybrala tie, ktoré organizovali športové kluby, detské aj seniorské folklórne súbory, základné školy, tanečné školy, štúdia či komunitné centrá. Zoznam dotovaných občianskych združení aj celkové sumy za minulý rok si môžete pozrieť v prílohe.

 

V prípade športových podujatí financovali občianske združenia zväčša materiálno-technické zabezpečenie a nákup ocenení, v prípade súťaží, letných táborov išlo o preplácanie nákladov spojených s cestou, ubytovaním a stravou. Iné združenia zas využili čiastku na renováciu svojich vlastných priestorov, ale aj verejných priestranstiev, slúžiacich všetkým Petržalčanom. Takým príkladom je OZ Konduktor, ktoré rekonštruovalo plechovú plastiku „Strom života“ na Furdekovej ulici; OZ Pedál vložilo peniaze na údržbu areálu lesíka pri starej BMX dráhe na Haanovej ulici alebo OZ Kaspian, ktoré použilo dotácie na rekonštrukciu jazdných prvkov v skateparku na Námestí Republiky.

 

 

Dotácie pre občianske združenia bude mestská časť poskytovať aj v tomto roku na základe písomných žiadostí. Záujemcovia o poskytnutie účelovej dotácie v tomto roku musia vyplniť tlačivo (TU) a poslať poštou na adresu miestneho úradu, priniesť osobne do podateľne miestneho úradu alebo poslať aj elektronicky (podpísanú a naskenovanú) na mailovú adresu katarina.tomcikova@petrzalka.sk. Žiadateľ mestskej časti predloží žiadosť o poskytnutie dotácie s výnimkou grantovej dotácie vo výške do 2 000 eur najneskôr do 31. októbra príslušného kalendárneho roka. V prípade dotácie, ktorej žiadaná výška je vyššia ako 2 000 eur najneskôr do 31. marca príslušného kalendárneho roka.

tlačové vyhlásenie mestskej čatsi Autor: Petrzalcan | 07.02.2019 | zobrazené: 493 x |


Podobné články

• Mohol by to byť pilotný projekt v Petržalke (15.02.2020)
• Oznam pre vodičov (11.02.2020)
• V piatok nás čaká sviatok svätého Valentína (10.02.2020)
• Petržalka je výnimočná aj mokraďami (02.02.2020)
• Petícia za električku č.1 pokračuje (28.01.2020)

Komentáre

FOTOGALÉRIA

Detský svet Central park Petržalka

ANKETA

Súhlasíte so stavaním bytov v lokalite Šustekova, Sosnova a Viedenská cesta?

Nie, ani jedna lokalita nie je dobrá
(36)

Nesúhlasím s lokalitami Šustekova a Sosnova
(33)

Súhlasím s výstavbou v týchto lokalitách
(19)


spolu 88 hlasov
/