Dnes je: pondelok 17.02.2020 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
Žiaci základných a stredných škôl majú v Bratislavskom kraji jarné prázdniny

Starosta uznal svoje pochybenia a ospravedlnil sa

"Dovoľte mi verejne priznať a ospravedlniť sa za pochybenia mestskej časti, ktoré vás mohli uviesť do právnej neistoty. Takisto sa ospravedlňujem za svoje výroky, ktoré mohli byť v niektorých prípadoch chápané ako urážlivé, alebo znevažujúce vašu prácu," vyhlásil na tlačovej besede Hrčka.

Petržalskí rodičia škôlkarov majú pokojný víkend. V pondelok ostanú škôlky v normálnom režime a riaditeľky prevezmú poverenia, aby škôlky riadili až do riadneho výberového konania na posty riaditeľov MŠ. 

Pripomeňme, že situácia sa vyhrotila podaním abdikácie 21 riaditeliak MŠ, ktoré nesúhlasili s postupom starostu Hrčku i jeho vicestarostiek. Konflikty nastali v spôsobe komunikácie samosprávy s riaditeľkami a to nie len pri probléme prijímania detí do MŠ. Riaditeľky hovorili o právnej neistote, zasahovaní do ich kompetencí i zámeroch, aby jedna riaditeľka riadila či skôr menežovala 4 až 5 škôlok, ktoré by sa stali elokovanými pracoviskami. Išlo by o úplnu zmenu vo fungovaní MŠ. 

Riaditeľky podporilo množstvo rodičov na plenárnych schôdzach aj na verejnej diskusii v stredu tento týždeň. Podporu vyjadrili aj stavovské organizácie. Starosta napokon začal rokovať s riaditeľkami, aby nenastal problém s fungovaním škôlok. Reálne hrozilo, že viac ako 2700 detí by nemohlo chodiť do škôlok. 

Výsledkom rokovaní je tiež dohoda o vytvorení pracovnej skupiny, ktorá bude pri riešení situácie v materských školách využívať aj odborný potenciál riaditeliek škôlok.

 

Mestská časť sa zároveň musela zaviazať, že bude dodržiavať všetky právne predpisy súvisiace s prevádzkou a riadením materských škôl. Podľa starostu teda nebude nijakým spôsobom obmedzovať ich zákonné kompetencie, a to ani odporúčacími kritériami na prijímanie detí do škôlok.Autor: Petrzalcan | 31.05.2019 | zobrazené: 608 x |


Podobné články

• Verejnosť môže pripomienkovať ďalší strategický materiál (17.02.2020)
• Petržalka sa vraj blíži k Fekišovciam (12.02.2020)
• Poslanci Teamu Vallo odmietli hlasovať o lokalitách na výstavbu nájomných bytov v Petržalke (06.02.2020)
• Mesto vytvorilo pozíciu stavebného ombudsmana (01.02.2020)
• Kaštieľ a sýpka v Čunove sa začnú rekonštruovať (21.01.2020)

Komentáre

FOTOGALÉRIA

Detský svet Central park Petržalka

ANKETA

Súhlasíte so stavaním bytov v lokalite Šustekova, Sosnova a Viedenská cesta?

Nie, ani jedna lokalita nie je dobrá
(36)

Nesúhlasím s lokalitami Šustekova a Sosnova
(33)

Súhlasím s výstavbou v týchto lokalitách
(19)


spolu 88 hlasov
/