Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /data/b/3/b3b46c20-6a27-4615-8372-e7ac4390fcbf/petrzalcan.sk/web/connect.php on line 8
Srdcom Juvenťáčky
Dnes je: štvrtok 25.04.2024 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
Utorok daždivý, denné maximum 9 stupňov

V predvianočnom období hodnotia svoju činnosť nielen firmy, ale aj športovci. Naše petržalské gymnastky a tanečníčky z Juventy to prvý krát urobili verejnou prezentáciou svojich najlepších gymnastických a showdancových zostáv.

Dnes o 17.hodine patril Dom kultúry Lúky práve im, rodinám dievčat, priateľom a všetkým, ktorí s klubom spolupracujú. Skoro dvojhodinový program sledovala plná sála. Nechýbal aplauz, povzbudzovanie a nakoniec aj slzy dojatia.

V januári to budú 4 roky čo začala Erika Šimonová budovať nový klub len s malou skupinou detí a rodičov, za pomoci kamarátok, mladých tréneriek.

Za ten krátky čas sa klub rozrástol a pripísal si nejedno vrcholné Slovenské umiestnenie v gymnastike i show dance. Tento rok bol zatiaľ najúspešnejší. Klub pracuje s vyše 60 deťmi od 3 do 15 rokov. V klube si  zatancovali tento rok aj dievčatá z Rapidu Bratislava a výrazne tak posilnili juniorskú kategóriu showdance.

Po úspechu na majstrovstvách sveta v Prahe v septembri 2014, kde bolo najlepším umiestnením 3.miesto v detských sólach L.Szabó a finálové miesto detskej showdancovej formácie i 5.miesto detského dua, ešte väčšiu radosť priniesli majstrovstvá Európy v Riese,

Juventa ako najpočetnejšia časť slovenskej výpravy súťažila s piatimi skupinami a ako jediný klub reprezentovali aj s detskou aj s juniorskou formáciou.  Najmenšie "Opice" boli jedinou skupinou, ktorú tancovalo zloženie len 8ročných dievčat, napokon obsadili 13.miesto.

Ich staršie kamarátky to dotiahli až do finále. Juventa mala teda vo finále skupín hneď dvojité zastúpenie.  "Noc v Oriente" sa tešila zo 6.miesta a "Párty v jablku" z 5.miesta. Skupiny sa stretli s pozitívnym ohlasom aj u divákov a ostatných tanečníkov.  Juniorky to mali o čosi ťažšie.  "Fantóm v opere" sa prebojoval do semifinále a napokon obsadil skvelé 10.miesto. Štart "Medúz" bol ohrozený pre zranenia a choroby, ale záskok sa vyplatil a priniesol dievčatám 17.miesto.

Najobľúbenejšou disciplínou sú pre všetkých formácie. "HuHa šamani" sa pretancovali do  finále a slzy radosti i šťastia prežívali všetci, ktorí boli v Riese, lebo Šamani skončili na 2.mieste. Nika s Ninkou to dotiahli tiež do finále detských dvojíc.

Viac šťastia chýbalo juniorkám, mladým a začínajúcim v tejto kategórii.  Ich choreografia "Otroctvo Egypta" zanecháva veľký dojem všade, kam prídu. Nebolo tomu inak ani v Riese. Opäť pozitívny ohlas, no  napokon 8.miesto, len chýbal pomyselný kúsok šťastia.

Vystúpenia v DK Lúky ukázali silu dievčat Juventy, ich potenciál a odhodlanie ísť ďalej. Trénerkám patrí veľké poďakovanie za túto krásnu prácu s deťmi, ktorá im prináša radosť, entuziazmus i zmysel života.

Tieto deti netrávia voľný čas na ulici, majú ciele, méty i zážitky na celý život. A prinášajú potešenie sebe, svojim rodinám, trénerkám i nám, fanúšikom, ktorí sledujeme ich úspechy a napredovanie. Rok 2014 končí, veríme, že rok 215 bude ešte úspešnejší.

Fotogaléria

Notice: Undefined index: id in /data/b/3/b3b46c20-6a27-4615-8372-e7ac4390fcbf/petrzalcan.sk/web/files/aktuality.php on line 69

Autor: Petrzalcan | 22.12.2014 | zobrazené: 2724 x |