Dnes je: štvrtok 29.10.2020 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
Dnes je Svetový deň psoriázy

Rozkopávky na Námestí Hraničiarov

Po kríze spôsobenej vírusom covid 19 sa rozbehli v Bratislave aj rôzne investičné projekty. Na N8mestí Hraničiarov hneď dva.

 

Obyvatelia bytoviek nás zavolali, aby nám ukázali miesto, kde sa majú spojiť už existujúce cyklochodníky. Obyvateľov ale trápilo, že od piatka, keby bolo zatarasených 12 parkovacích miest vrátane platených, sa nič nedialo. Až včera, v utorok podvečer o 18.hodine, nastúpila vysúťažená firma z Oravy  začala bágrom kopať základy nového cykochodníka. Do hĺbky 70 cm. Načo tak hlboký základ pre cyklochodník nevedno. No už po pár centimetroch báger odhalil korene ihličnanov, ktoré rastú na Námestí Hraničiarov 10 a práce boli zastavené. Navyše v trase naprojektovaného cyklochodníka je aj poklop (realizátor stavby netušil od čoho). Ako nám povedal jeden z pracovníkov firmy, volali stavebný dozor a ten príde až vo štvrtok. Takže práce boli po 30 minútach ukončené a báger aj robotníci opäť odišli.

 

Investorom akcie je mesto Bratislava. Na mieste nebol prítomný z mesta nikto, ani mestskej časti. Ako nám povedali obyvatelia, starosta na ich otázku odpovedal, že o akcii tiež nevedel.

V každom prípade aj taká malá stavba komplikuje obyvateľom v Petržalke na husto obývanom a autami preplnenom Námestí Hraničiarov život. Najmä, ak stavebná firma zaberie 12 parkovacích miest a napriek existujúcej parkovacej politike tu parkujú autá s ŠPZ z celého Slovenska.

 

Druhou akciou, ktorá prekvapila obyvateľov Námestia Hraničiarov je rozkopávka za bytovkami, kde bude“ zrejme“ výmena rozvodov verejného osvetlenia. To sa môžeme len dovtípiť, lebo stavba, rovnako ako cyklotrasa, nie sú vôbec označené. Nezistíte teda kto je investor, kto stavbu realizuje, v akom termíne a ako dlho potrvá. Chýba aj upozornenie pre chodcov.

 

 

Pri stavbe za Námestím Hraničiarov, kde prebehli výkopové práce je len časť výkopov provizórne vyznačená páskami, ďalšia časť je bez zábran. Občania majú obavy, aby tam nepadlo dieťa, alebo zviera pri venčení, najmä večer, keďže osvetlenie je chabé.

Zdá sa, že vysúťažené najlacnejšie firmy nemajú peniaze na vyznačenie stavieb ako to vyžaduje zákon a dozor dané skutočnosti nepreveril.

Akcie budeme ďalej sledovať.


FotogalériaAutor: Petrzalcan | 17.06.2020 | zobrazené: 567 x |


Podobné články

• Novinky z mestského zastupiteľstva (26.10.2020)
• Debarierizácia priechodov v Petržalke (18.10.2020)
• Konečne sa podarilo (17.10.2020)
• Starostovia i primátor nesúhlasia s rušením mestských častí (09.10.2020)
• Zaujíma vás budúcnosť Kapitulského Dvora? (29.09.2020)

Komentáre

FOTOGALÉRIA

Detský svet Central park Petržalka

ANKETA

Pôjdete na plošné testovanie, ktoré organizuje vláda?

áno, rozhodne
(15)

nie, odmietam
(10)

ešte nie som rozhodnutý/á
(9)

dám si urobiť test v laboratóriu
(5)


spolu 39 hlasov
/