Dnes je: nedeľa 05.04.2020 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
Dnes výročie oslobodenia Bratislavy a Petržalky

Rodina petržalských školákov sa opäť rozrástla

Takmer 4500 žiakov, ktorí vykročili včera do nového školského roka v Petržalke. Na 11 základných školách v zriaďovateľskej pôsobnosti mestskej časti  včera otvorili  231 dverí na triedach. Veď len do prvých ročníkov nastúpilo v Petržalke viac ako sedemsto prváčikov.

Pomocnú ruku v prvé dni školského roka  ponúkli aj petržalskí seniori, ktorí budú prvé tri dni pomáhať deťom s prechodom cez frekventované cesty. Tridsať seniorov z denných centier bude v dňoch 2. až 4. septembra na piatich vybraných priechodoch pomáhať žiakom dostať sa ráno od siedmej do ôsmej hodiny bezpečne do školy. Priechody vytipovali spoločne so štátnou aj mestskou políciou: Jiráskova ul. ( priechod medzi ZŠ Prokofievova a stavbou plavárne), Šintavská ul. ( priechod oproti ZŠ Holíčska), Mamateyova ul. ( priechod medzi Bulíkovou a Pankúchovou),  Jantárová cesta ( priechod oproti Braníku) a Romanova ul. ( priechod medzi Ternom a úradom)

Okrem peknej knihy sa prváčikovia môžu zapísať do knižnice úplne zadarmo. Stačí vyplniť čo najskôr prihlášku a odovzdať ju pani učiteľke alebo pánovi učiteľovi, prípadne navštíviť s rodičom niektorú z pobočiek pre deti a mládež. Slávnostné pasovanie za čitateľa knižnice prebehne v spolupráci so základnými školami postupne vo všetkých detských pobočkách – Vavilovova 24, Dudova 2, Furdekova 1, Turnianska 10 a Prokofievova 5.

 

Miestna knižnica pripravila pri tejto príležitosti aj výstavu nových kníh pre deti a veselé sprievodné podujatia. Možnosť bezplatného zápisu rozšírila aj na „prváčikov“ stredných škôl, ktorí sa môžu zapísať na ktorejkoľvek pobočke. Knižnica v minulom roku rozšírila svoj fond až o 6 392 kníh. V porovnaní s verejnými bratislavskými knižnicami patrí k najväčším knižniciam nielen počtom pobočiek, ale aj veľkosťou svojho fondu, ktorého hodnota je asi milión eur.

text: vyhlásenie mestskej časti PetržalkaAutor: Petrzalcan | 03.09.2015 | zobrazené: 809 x |


Podobné články

• Od pondelka budú stredné školy zatvorené (08.03.2020)
• Poznáte mladé talenty? (05.03.2020)
• Prijímanie detí do petržalských škôlok (17.02.2020)
• 40 rokov Základnej školy Lachova (14.12.2019)
• Škôlky počas Vianoc (08.12.2019)

Komentáre

FOTOGALÉRIA

Chorvátske rameno

ANKETA

Dodržiavate karanténne opatrenia?

Áno, samozrejme, som doma
(16)

Áno, samozrejme, ale musím chodiť aj do práce
(10)

Nie, nedodržiavam
(14)


spolu 40 hlasov
/