Dnes je: piatok 14.08.2020 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
Dnes opäť slnečno a teplo, max.27 st.Celzia

Príbeh opustenej petržalskej kosačky

Téma kosenia mnohých obyvateľov Petržalky naozaj naštvala. Veď kosenie patrí k základným povinnostiam samosprávy, hovorili mnohí v diskusiách.

 

A tak sa do veci údajne pustil sám starosta Ján Hrčka. Zistil, že kosba nefunguje, vysúťažené firmy nevedia dodať služby, ku ktorým sa zaviazali a tak chcel všetko dohnať prácou miestneho podniku VPS ( Podnik verejnosprospešných služieb Petržalka). No počet pracovníkov nenafúkne, kosačky a stroje musí niekto obsluhovať. Po tvrdej kritike, ktorú údajne starosta adresoval vedeniu VPS (sám si ho mimochodom dosadil bez výberového konania), chcel im ukázať ako sa to robí.

 

Sadol do kosačky a začal kosiť. Prečo prestal nevieme, ale vieme, že jedna kosačka (pomerne drahá) už niekoľko dní stojí v Petržalke na Farského ulici a deti sa na nej hrajú ako na preliezke. Nikomu nechýba? Koho je? VPS-ky za naše dane? Takto ostáva majetok mestskej časti nechránený vonku? Alebo ju zanechali externé firmy, ktoré húfne vypovedali pánovi starostovi zmluvy na kosenie a tak nemá kto Petržalku kosiť? Ale čo bude s touto krásnou kosačkou? Mali by sme si ju adoptovať a urobiť z nej pamätník novej éry, čo poviete? „Na piedestál s ňou!“

 

Ale náš príbeh ešte nekončí. Práve naopak. Nazlostený riaditeľ VPS-ky vraj podáva trestné oznámenie na starostu za slová, ktoré mu údajne starosta adresoval. My len dodávame, že okrem toho, že si ho starosta sám dosadil, bol terajší riaditeľ VPS v Petržalke  predtým riaditeľom VPS-ky v Ružinove, odkiaľ ho poslal preč nový starosta Chren.

Akoby toho nebolo málo, starosta J.Hrčka sa údajne rozčertil aj na nefungujúce orezy stromov. Nadával, že ani orezy nevedia urobiť poriadne a preto sám zobral pílku, vyliezol na strom, pošmykol sa a skončil na zemi a privolaná sanitka ho musela údajne odviesť na ošetrenie.

 

My len dúfame, že sa mu nič zlé nestalo a že pochopí, že odborné práce majú robiť odborne spôsobilé osoby. Kosenie aj orezy stromov. Možno by sme sa mali pán starosta vrátiť k tomu, čo fungovalo. Čo vy na to?

 

 

Apropo, kosačka. Komu teda patrí a čo s ňou bude?


FotogalériaAutor: Petrzalcan | 14.07.2019 | zobrazené: 3834 x |


Podobné články

• Reakcia mestskej časti na sťažnosti obyvateľov v súvislosti s pokutami za parkovanie (10.08.2020)
• Hľadá sa nový náčelník (05.08.2020)
• Vlado Dolinay mal dnes pohreb (03.08.2020)
• Ako napreduje projekt druhej etapy električky v Petržalke? (28.07.2020)
• Návštevy seniorov opäť povolené (25.07.2020)

Komentáre

FOTOGALÉRIA

Chorvátske rameno

ANKETA

Akou známkou by ste ohodnotili prácu starostu Jána Hrčku?

1
(69)

2
(11)

3
(14)

4
(20)

5
(34)


spolu 148 hlasov
/