Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /data/b/3/b3b46c20-6a27-4615-8372-e7ac4390fcbf/petrzalcan.sk/web/connect.php on line 8
Pomoc ľuďom po požiari v Petržalke
Dnes je: sobota 13.07.2024 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
Dnes zamračené s dažďom

Pomoc ľuďom po požiari v Petržalke

Prvými 1500 eurami prispela samotná mestská časť. Zbierka potrvá do 23. februára a prispieť môže každý akoukoľvek sumou priamo na bankový účet samosprávy.

 

Ničivý požiar, ktorý vypukol v noci z 20. na 21. decembra v jednom z bytov na Andrusovovej ulici 8 v Petržalke, zanechal za sebou škody na majetku v predbežne odhadovanej sume viac ako 150-tisíc eur. Vyžiadal si aj evakuáciu 16 obyvateľov, z ktorých niektorí skončili v nemocnici s ťažkými popáleninami. Pravdepodobnou príčinou bola podľa hasičov a polície neodborná manipulácia s ohňom.

 

Krátko pred Vianocami však ide o nešťastie, ktoré sa bytostne dotýka celej mestskej časti Bratislava-Petržalka. Tá sa preto rozhodla zorganizovať dobrovoľnú finančnú zbierku na pomoc dotknutým rodinám.

Na to, aby mohla táto dobročinná aktivita fungovať priamo pod oficiálnou záštitou samosprávy, bolo potrebné zvolať mimoriadne zasadnutie miestneho zastupiteľstva. To sa uskutočnilo v pondelok 27. decembra ráno a bolo jednohlasne za.

 

„Po tom, čo sme na sociálnych sieťach a inde informovali o požiari so snahou pomôcť priamo v mene našej samosprávy, kontaktovalo nás niekoľko desiatok ľudí s otázkami, ako môžu pomôcť aj oni. Priam stovky podnetov na materiálnu a finančnú pomoc nás presvedčili, že organizovanie oficiálnej finančnej zbierky by určite malo zmysel,“ vysvetľuje vedúci referátu komunikácie miestneho úradu Jozef Rybár.

 

„Kolegovia z úradu i naši poslanci reagovali naozaj promptne a zbierke dali zelenú v čo najskoršom možnom čase. Veríme, že získa podporu nielen petržalskej komunity a spoločne prispejeme na dobrú vec, ktorá dokáže vo sviatočnom čase nešťastnú udalosť dotknutým rodinám kompenzovať,“ dodáva starosta Petržalky Ján Hrčka.

 

Schválením návrhu tak majú všetci záujemcovia možnosť poslať na bankový účet zriadený priamo mestskou časťou dobrovoľný finančný príspevok, ktorý poputuje na pomoc ľuďom zasiahnutým požiarom na Andrusovovej ulici.

Pre uľahčenie finančných transakcií vytvorila mestská časť viaceré verzie platobných QR kódov, a to pre sumy od 5 do 50 eur, ktoré ľudia do zbierok posielajú najčastejšie.

 

„Práve QR kódy sú v dnešnej dobe rýchlym a efektívnym riešením na zaplatenie akejkoľvek sumy cez internet banking. Stačí sa tak prihlásiť do svojej bankovej aplikácie v telefóne, zvoliť možnosť platby skenovaním, vybrať ten-ktorý QR kód, prípadne upraviť sumu a potvrdiť prevod.“ opisuje užívateľskú nenáročnosť tejto služby odborník na komunikáciu s tým, že QR kódy budú zverejnené na všetkých dostupných komunikačných kanáloch petržalskej samosprávy.

zdroj: mestská časťAutor: Petrzalcan | 28.12.2021 | zobrazené: 1151 x |


Podobné články

• Utorková poľadovica a náhrady škody (24.01.2024)
• Na železničnej trati Bratislava- Komárno začal jazdiť nový dopravca Leo Express. (12.12.2023)
• Hľadajú sa vianoční predajcovia (22.10.2023)
• Obmedzenia na prístavnom moste (24.04.2023)
• Mimoriadne tragická nedeľa v Petržalke (19.03.2023)

Komentáre