Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /data/b/3/b3b46c20-6a27-4615-8372-e7ac4390fcbf/petrzalcan.sk/web/connect.php on line 8
Polícia pátra po mužoch z fotografie, objavili sa aj v Petržalke.
Dnes je: piatok 12.07.2024 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
Dnes zamračené s dažďom

Polícia pátra po mužoch z fotografie, objavili sa aj v Petržalke.

Policajti z Bratislavského kraja upozorňujú na nový typ vlámačiek do bytov, ktorý sa rozmohol v rámci hlavného mesta, v našej Petržalke nevynímajúc a ku ktorým došlo bez viditeľného násilia. Zároveň sa v tejto súvislosti policajti obracajú na obyvateľov, ktorí by svojimi informáciami vedeli prispieť k objasneniu tejto majetkovej činnosti, prípadne stotožneniu osôb na priloženej fotografii.

Páchatelia si vytypujú byty podľa (ne)prítomnosti majiteľov (sledujú či sa v byte svieti, či z bytu vychádza hluk), následne prekonajú bezpečnostné zámky dverí bez zjavného použitia násilia a z bytov si odnášajú lup v podobe šperkov, peňazí a cenností malých rozmerov, aby nevzbudzovali podozrenie okolia.

Podľa doterajších informácií sa páchatelia do bytových domov dostávajú napríklad po znefunkčnení magnetického zámku vchodových dverí nalepením cudzích predmetov (filcových či gumených podložiek), ktoré bránia ich úplnému uzatvoreniu.

V mene našich partnerov vám vopred ďakujeme za pomoc i šírenie týchto informácií. A nezabudnime, buďme k sebe ohľaduplní.

Polícia Slovenskej republiky ODPORÚČA:

Ochráňte váš byt či dom bezpečnostnými dverami a kvalitnými zámkami, ktoré prístup páchateľov sťažujú a spomaľujú.

Pred odchodom na dovolenku starostlivo zamknite dvere a zavrite okná. Nezabúdajte ani na podkrovie, poschodie, malé strešné okná a pivničné okná.

Počas neprítomnosti požiadajte príbuzných, známych alebo susedov, aby vám pravidelne vyberali poštovú schránku a kontrolovali neporušenosť bytu či domu. Nezaťahujte okná roletami – dávate tým na vedomie, že nie ste doma.

O tejto taktike zlodejov informujte okolie a snažte sa mať so susedmi naozaj dobré vzťahy. Sú jedným z najlepších spôsobov, ako zabezpečiť váš byt či dom. Požiadajte ich, aby si všímali aj pohyb neznámych osôb, a ak sa správajú podozrivo, vyfotografovali ich.

Ak máte nainštalovaný bezpečnostný systém, je vhodné ho umiestniť či označiť na viditeľné miesto. Môže to odradiť potenciálnych páchateľov.

Nenechávajte si doma väčšie množstvo finančných prostriedkov. Radšej ich bezpečne uložte v banke.

Venujte väčšiu pozornosť kontrole magnetických zámkov vchodových dverí bytového domu.

V neposlednom rade venujte pozornosť označeniu bytov napríklad na vašich vchodových dverách či zárubniach nálepkami. V minulosti bolo zistené, že zlodeji si tak označovali byty, ktoré neskôr vykradli.

Foto: Polícia Slovenskej republikyAutor: Petrzalcan | 13.08.2021 | zobrazené: 1839 x |


Podobné články

• Utorková poľadovica a náhrady škody (24.01.2024)
• Na železničnej trati Bratislava- Komárno začal jazdiť nový dopravca Leo Express. (12.12.2023)
• Hľadajú sa vianoční predajcovia (22.10.2023)
• Obmedzenia na prístavnom moste (24.04.2023)
• Mimoriadne tragická nedeľa v Petržalke (19.03.2023)

Komentáre