Dnes je: nedeľa 05.04.2020 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
Dnes výročie oslobodenia Bratislavy a Petržalky

Pilotný parkovací systém bol spustený

Od včera je v Petržalke spustený tzv. Pilotný parkovací systém, ktorým preferuje obyvateľov s trvalým pobytom v mestskej časti. Zaparkovať bezplatne 24 hodín, sedem dní v týždni tak budú môcť len Petržalčania zaregistrovaní v tomto systéme.

 

Výhody systému môžu Nepetržalčania využívať len po zmene trvalého pobytu, alebo  po prihlásením sa na tzv. administratívny trvalý pobyt. Ako bude Petržalka kontrolovať parkovanie Petržalčanov a Nepetržalčanov?

 

V prvej fáze budú ľuďom dávané za stierače iba upozornenia. Až po opakovaných porušeniach pravidiel parkovacieho systému pristúpi mestská polícia k nasadzovaniu papúč a pokutám. O tom ako to bude mestská polícia zvládať zatiaľ ťažko polemizovať. V každom prípade k navýšeniu počtu policajtov zatiaľ nedošlo.

 

V petržalskom parkovacom systéme je zaregistrovaných už viac ako 15.000 ľudí, čo májú byť 2/3 všetkých Petržalčanov, ktorí vlastnia auto. Mnohí ale na sociálnych sieťach upozorňujú, že napriek trvalému bydlisku majú problémy so zaregistrovaním elektronicky a musia ísť na úrad osobne. Väčšiu administratívu majú aj majitelia áut, ktoré majú registrované na firmy.

V súvislosti s parkovacou politikou začali si mnohí ľudia bývajúci podnájmoch prihlasovať trvalý pobyt v Petržalke. Každý deň podľa miestneho úradu proibudne 300 prihlásených.

 

Od piatka by malo byť možné registrovanie viacerých áut na jedného človeka, a to cez mobilnú aplikáciu. Registračný formulár totiž slúži na zaevidovanie len jedného vozidla. Následne tak budú môcť zadarmo parkovať aj ďalšie autá, avšak len do počtu päť. S obmedzením ráta celomestská parkovacia politika, ktorá má byť spustená v roku 2021.

 

Petržalka začína teda ako prvá zavádzať vlastný pilotný parkovací systém v období,  kým začne v roku 2021 platiť schválená celomestská parkovacia politika. Petržalčania by mohli parkovať bezplatne 24 hodín denne, sedem dní v týždni. Obyvatelia bez trvalého pobytu v Petržalke budú môcť bezplatne parkovať len počas dňa, teda medzi 8.00 a 18.00 h a počas víkendov. V noci bude pre nich parkovanie spoplatnené sumou jedno euro za každú začatú hodinu, respektíve budú musieť parkovať mimo vyhradených parkovacích miest.

 

Pilotný parkovací systém začína najskôr v lokalite Dvory, postupne budú nabiehať ostatné lokality po vyznačení pakovacích miest.Autor: Petrzalcan | 02.11.2019 | zobrazené: 517 x |


Podobné články

• Pomoc seniorom (19.03.2020)
• Pomáhajme si (14.03.2020)
• Opatrenia v súvislosti s koronavírusom (29.02.2020)
• Úkolovanie mestských policajtov? (25.02.2020)
• Terasy a schodiská sú problém (20.02.2020)

Komentáre

FOTOGALÉRIA

Petržalské bunkre

ANKETA

Dodržiavate karanténne opatrenia?

Áno, samozrejme, som doma
(16)

Áno, samozrejme, ale musím chodiť aj do práce
(10)

Nie, nedodržiavam
(14)


spolu 40 hlasov
/