Dnes je: piatok 03.07.2020 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
Dnes je Deň športových novinárov

Petržalka má slovenský unikát

Požičiavanie e-kníh je už síce v Európe samozrejmosťou, na Slovensku sa však touto službou nemôže pochváliť každá knižnica. Miestna knižnica Petržalka v spolupráci s portálom eReading.cz už túto modernú službu ponúka. To ale nie je všetko. K e-knihám si môžete požičať aj čítačku. A takúto službu naozaj neponúka žiadna iná. 

 

Požičiavanie je bezplatné pre všetkých registrovaných čitateľov a dĺžka výpožičky je 21 dní. Po uplynutí tejto doby sa výpožička automaticky zablokuje. Čitateľ môže mať zároveň požičané najviac dva tituly. Stačí sa prihlásiť do svojho čitateľského konta cez on-line katalóg Carmen, na stránke www.kniznicapetrzalka.sk a zadať číslo čitateľského preukazu a PIN. Vypožičané e-knihy môžu čítať len na čítačkách odporučených spoločnosťou eReading.cz alebo aj na telefónoch, tabletoch a počítačoch. Ak takúto čítačku nevlastníte, môžete si ju v knižnici požičať. Túto službu petržalská knižnica ako jediná na Slovensku rozšírila o možnosť zapožičať si aj samotnú čítačku na vybraných pobočkách.

 

Riaditeľka knižnice Katarína Bergerová túto novinku predstavila na otvorení vynovenej pobočky pre deti a mládež na Furdekovej 1. Pobočka poskytuje knižnično-informačné služby a pripravuje knižničné programy a podujatia pre deti a mládež Petržalky vo veku od 4 do 15 rokov. Svoje služby poskytuje pre petržalské časti Dvory a Ovsište a patrí dlhodobo medzi aktívne, obľúbené a navštevované. Detskej verejnosti, materským a základným školám a dospievajúcej mládeži ponúka množstvo vlastných detských literárnych projektov a programov, vytvára podmienky pre voľnočasové vzdelávanie či zábavou. “Pobočka ročne registruje priemerne 750 stálych detských čitateľov a viac ako 7-tisíc výpožičiek ročne, čo je jasný signál, že knižnice sú pre mladú generáciu dôležité. Rozvoj v tejto oblasti musí byť preto pre každú samosprávu jednou z priorít,“ povedal starosta Vladimír Bajan a poďakoval riaditeľke Miestnej knižnice Petržalka a celému kolektívu za ich vynikajúcu prácu na všetkých 10 aktívnych pobočkách.

 

Katarína Bergerová dodala, že úpravou vnútorného priestoru prispôsobili knižnicu na prezentácie spojené s projekciou. Internetová časť pre verejnosť je presunutá do prednej miestnosti, čím sa vyhradil väčší priestor pre prácu s počítačom a poradenstvo pri vyhľadávaní informácií pre deti a pod.

 

Knižničný fond Petržalky má hodnotu milión eur a obsahuje knihy z oblasti beletrie, populárno-náučnej, dobrodružnej, cestopisnej, umenovednej či encyklopedickej literatúry. Knihy dopĺňajú vybrané tituly časopisov, DVD nosičov a v poslednej dobe veľmi populárne spoločenské a vedomostné hry, ktoré sú prirodzenou súčasťou ponuky detských a rodinných pobočiek.

text: tlačové odd.mestskej častiAutor: Petrzalcan | 22.09.2016 | zobrazené: 1280 x |


Podobné články

• Výučba na Základných umeleckých školách (08.06.2020)
• Povinnosti zákonných zástupcov detí v materských školách (30.05.2020)
• Od pondelka budú stredné školy zatvorené (08.03.2020)
• Poznáte mladé talenty? (05.03.2020)
• Prijímanie detí do petržalských škôlok (17.02.2020)

Komentáre

FOTOGALÉRIA

Detský svet Central park Petržalka
/