Dnes je: piatok 29.09.2023 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
Dnes je Svetový deň besnoty

Petícia za odvolanie prednostu Záhumenského i petícia na jeho podporu

Aliancia za rodinu chce odvolať prednostu gynekologickej kliniky v Nemocnici Ružinov Jozefa Záhumenského. Na stranu prednostu sa za dva dni postavilo vyše 15 900 ľudí svojimi podpismi pod petíciu.

 

„Neodborné vyjadrenia prednostu majú závažný vplyv nielen na jeho osobu, ale na dôveryhodnosť gynekologickej kliniky Univerzitnej nemocnice v Bratislave, keďže ho v tejto pozícii uvádzali verejné výstupy novinárov. Preto vyzývame ministerku zdravotníctva, riaditeľku Univerzitnej nemocnice v Bratislave a dekana lekárskej fakulty, aby urobili všetky potrebné kroky na jeho odvolanie z funkcie prednostu,“ píše sa v tlačovej správe Aliancie za rodinu.

 

Aliancia za rodinu, skupina náboženských radikálov sa tak púšťa na tenký ľad s odborníkom na oblasť gynekológie a pôrodníctva.

Všetko vraj vyprovokovalo vyjadrenie MUDr.Záhumenského v Denníku N, kde povedal:

„Zvuk srdiečka plodu možno zachytiť iba prostredníctvom pulzného dopplerovského vyšetrenia, ktoré má vysokú ultrazvukovú energiu, ktorú sústredí do veľmi úzkej vyšetrovanej oblasti. V nej sa energia mení na teplo a môže mať vplyv na premenu bielkovín, ale aj nukleových kyselín. Táto energia výrazne presahuje bezpečnostné hladiny pre zárodky v prvom trimestri a nesmie sa používať, pretože hrozí poškodenie tkanív srdca.“

 

Aliancia za rodinu rovnako ako SNS chcú ženám rozhodujúcim sa pre interrupciu púšťať zvuk  srdca ich plodu predtým, než sa rozhodnú ísť na zákrok. Podľa Záhumenského takýto postup v prvom trimestri predstavuje zdravotné riziko. Ak by sa totiž žena na základe zvuku srdca rozhodla dieťa donosiť, podľa gynekológa by v dôsledku takéhoto vyšetrenia hrozilo, že sa môže narodiť poškodené.

 

Aliancia tvrdí, že Záhumenského názor je neodborný. Opierajú sa pritom o vyjadrenia Amerického inštitútu ultrazvuku v medicíne. Ten ale hovorí podobne ako MUDr.Záhumenský, že ultrazvuk v prvom trimestry ( do 3.mesiaca) môže mať na vyvíjajúci sa plod negatívny( poškodzujúci) účinok.

 

Aliancia tak spustila petíciu za odvolanie Prednostu MUDr.Záhumenského, na čo reagovala verejnosť spustením petície na „Vyjadrenie podpory prednostovi gynekologickej kliniky ružinovskej nemocnice Jozefovi Záhumenskému pri útoku fanatikov z Aliancie pre rodinu.“

V nej sa píše: Aliancia za rodinu sa dlhodobo profiluje ako organizácia vyznávajúcej stredoveké videnie sveta a tak ako ich predchodcovia, ani oni neznesú ak im ich dogmatické nezmysly spochybňuje veda. Preto spustili petíciu za odvolanie pána prednostu, ktorú do tejto chvíle podpísalo už 4 500 ľudí.

Poďme my touto petíciou vyjadriť podporu Jozefovi Záhumenskému a zároveň vyslať signál pánovi Chromíkovi, že jeho tmárske názory v spoločnosti nemajú čo hľadať.

 

https://www.peticie.com/vyjadrenie_podpory_prednostovi_gynekologickej_kliniky_ruinovskej_nemocnice_jozefovi_zahumenskemu_pri_utoku_fanatikov_z_aliancie_pre_rodinu?fbclid=IwAR1Qn9oa_aJK2cj5Ho4sWya0eMkKCR4tOKtVPaaPwLtnmDY-VROPzIXmWXwAutor: Petrzalcan | 05.11.2019 | zobrazené: 1903 x |


Podobné články

• Ako na močové infekcie (13.06.2023)
• Darujte krv (20.05.2023)
• Preventívne prehliadky zachraňujú životy. (28.04.2023)
• Sedavý život = cesta k zdravotným problémom (09.12.2022)
• Samovyšetrenie prsníkov je veľmi dôležité (17.10.2022)

Komentáre