Dnes je: nedeľa 15.12.2019 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
Tretia adventná nedeľa. Zapaľujeme tretiu sviečku na adventnom venci, ktorá má názov Priateľstvo.

Päť úspešných českých predstavení v Bratislave

V bratislavskom Ateliéri Babylon dnes štartuje prvý ročník prehliadky českých divadiel Festival Divadlo CS. Od dnes až do piatku môžete v hlavnom meste vidieť české herecké hviezdy Chantal Poullain, Vilmu Cibulkovú, Annu Polívkovú, Miroslava Etzlera či v zahraničí obsadzovaného  sympatického Petra Vaněka. Aj to je jeden  z projektov pri príležitosti 100 rokov vzniku Československa.

 

Divadlo Bolka Polívky dnes zahrá privezie na prvý deň festivalu hru „Šest tanečních hodin v šesti týdnech“. Hra je hitom na svetových javiskách aj v Čechách, je strhujúcim hereckým duetom o ľudskej opustenosti a zároveň o nikdy neumierajúcej nádeji v lepšie zajtrajšky. Hlavnú úlohu Madame Lily si s láskou zahrá herečka francúzskeho pôvodu Chantal Poullain.

„Mám strašne rada slovenských divákov, sú otvorení, vrelí, inšpirujú ma. Môj pocit silnej sympatie vyplýva zrejme z toho, že Slováci sú svojim temperamentom bližší môjmu rodnému  južnému Francúzsku,“ teší sa na Slovákov Chantal Poullain.

 

Cravate club“ je názov majstrovsky napísanej situačnej komédie, ktorá sa bude hrať v utorok 10.apríla. Dvaja priatelia sú partneri vo firme. Aký kolotoč neuveriteľných situácii sa môže roztočiť vo chvíli, keď jeden priateľ z divných dôvodov nemôže prísť na oslavu okrúhlych narodenín toho druhého? Fantastická jazda, svižná, zábavná, nebezpečná. Hrajú Miroslav Etzler a Martin Pechlát.

Moderné, mladé Divadlo Letí pre bratislavský festival pripravilo provokatívnu hru s názvom „8GB tvrdýho porna“. Napriek názvu je to intímna komédia o ľuďoch, ktorí sa nevadia odhaľovať. V hre účinkuje slávna dcéra slávneho otca Anna Polívková.

„Nové technológie zrejme nahrávajú práve osamelosti. Počula som, že sa odporúča ľuďom tanec. Špeciálne chlapcom, ktorým hrozí v ére počítačov závislosť na Internete. Aby mohli mať pri tanci fyzický kontakt a zoznamovacie zručnosti,“ hovorí Anna Polívková. V komédii s ňou hrá populárny fešák Petr Vaněk, ktorý je úspešnejší v zahraničí ako doma. Je obsadzovaný pre svoju zaujímavú vizáž  v koprodukčných a zahraničných filmoch.

„Darí sa mi, vonku hrám viac, ale je potrebné mať v Anglicku alebo v USA agenta, aby ste sa dostali k lepším úlohám. Zahraničným produkciám prekáža, že herci majú veľa záväzkov v divadlách. Oni to majú inak, vykúpia si herca napríklad aj na tri mesiace, aby ho mali celý čas k dispozícii“, vysvetľuje herec Petr Vaněk.

 

Na 12.apríla je pripravené predstavenie s názvom „Gedeonův uzel“, očistný rozhovor dvoch žien, nielen o problémoch súčasnej výchovy. Emotívna hra o láske, materstve a genialite, ktorá mnohokrát môže byť príťažou. Dve vynikajúce herečky Vilma Cibulková a Kateřina Kaira Hrachovcová vedú intímny dialóg matky a učiteľky jej syna. Hra je sondou do spoločenských predsudkov a povrchných škatuliek, do ktorých sa niekedy snažíme vtesnať.

„Ako rodič som spoznala chvíle, kedy prejdete predstavami o budúcnosti svojich detí od sto percent až na samotnú nulu. Keby nebolo vtedy otvorenosti učiteľov a našej spoločnej dôvery, potom som rodičovský outsider. Neboli by sme schopní ani porozumieť, nieto pomôcť,“ tvrdí herečka Vilma Cibulková.

 

V piatok uzavrie festival České Divadlo Komediograf s komédiou s názvom „Manželství v kostce“. Súboj česko-slovenskej hereckej a na pódiu aj manželskej dvojice Zuzany Kronerovej a Oldřicha Navrátila. Stretnú sa v novej komédii, o večnom súboji mužov a žien, ktorý sa zrejme sa netýka len týchto dvoch osôb.

„Táto hra je zápasom v manželskom ringu. Česko-slovenské napätie ho určite okorení. Už sa na to teším. Ale v Prahe som práve naštudovala s excelentnými kolegyňami Evou Holubovou, Evou Salzmannovou a Zojou Oubramovou novú hru „Čaj a apokalypsa“, a verím, že aj tú privezieme na Slovensko tak, ako teraz komédiu „Manželství v kostce“,“ neskrýva radosť Zuzana Kronerová.

Divadlo CS sa predstaví od 9. do 13. apríla 2018 v Ateliéri Babylon v Bratislave. Kompletné informácie nájdete na: www.babylonatelier.sk.  Vstupenky sú v predaji v sieti Ticketportal na: https://www.ticketportal.sk/NEvent/DIVADLO_CS:

 

09.4. Divadlo Bolka Polívky  -  ŠEST TANEČNÍCH HODIN V ŠESTI TÝDNECH

10.4. Divadelní společnost DuEt  -  CRAVATE CLUB

11.4. Divadlo Letí  -  8GB TVRDÝHO PORNA

12.4. Divadlo SpoluHra  - GEDEONŮV UZEL

13.4. Divadlo Komediograf  -  MANŽELSTVÍ V KOSTCE

Všetky predstavenia začínajú o 19.hod.


FotogalériaNotice: Undefined index: id in /nfsmnt/hosting1_1/b/3/b3b46c20-6a27-4615-8372-e7ac4390fcbf/petrzalcan.sk/web/files/aktuality.php on line 69

Autor: Petrzalcan | 09.04.2018 | zobrazené: 560 x |


Podobné články

• Bosoráctva a iné zvyky na Luciu (12.12.2019)
• Každá sviečka adventného venca má svoj význam a meno (01.12.2019)
• Zomrel Karel Gott, čestný občan Bratislavy (02.10.2019)
• Biela noc potrvá celý víkend (27.09.2019)
• Na Magio pláži aj s knihami a divadlom (30.07.2019)

Komentáre

FOTOGALÉRIA

Petržalské bunkre

ANKETA

Ako ste spokojní s čistotou v Petržalke? Oznámkujte ako v škole:

1
(70)

2
(29)

3
(44)

4
(60)

5
(62)


spolu 265 hlasov
/