Dnes je: piatok 21.02.2020 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
Dnes je Medzinárodný deň materinského jazyka

Otvorili prvú časť Centrálneho parku

V sobotu prišli stovky Petržalčanov slávnostne otvoriť Detský svet, najväčšie detské ihrisko s parkovou úpravou. Ide o prvú časť budúceho Centrálneho parku pri Chorvátskom ramene.

 

Za projektom stojí investor Petržalka city a mesto Bratislava za súčinnosti mestskej časti, na ktorej sa riešili stavebné povolenia. Práve títo partneri v sobotu 9.júna strihali pomyselnú pásku. No nie tak doslova, park otvorili fúkaním bublín bublifukom.Podujatie moderoval M.Madej a deti zabával Šašo Ľuboš, Paci Pac, deti mohli kresliť v tvoricých dielňach, dať si niečo namaľovať na tvár, alebo sa povoziť na poníkoch. K dispozícii bolo aj občertsvenie a cukrová vata.

 

„ Všetko sa začalo jedného dňa, keď sme pri spoločnom stole prijali môj návrh, aby sme peniaze z nájmu investovali priamo do územia, ktoré má prenajaté Petržalka city. Poslanci boli za a ja som im dodnes veľmi vďačná. Začali sme plniť sen mnohých Petržalčanov, mať Centrálny park. Investor prišiel s vizualizáciami parku, zónami a etapami. Pracovali sme na tom dva roky, len rok trvali povoľovania vrátane  stavebného povolenia. Prvý rok sa projekt kreslil, schvaľoval a pripomienkoval. Našli sme pochopenie u starostu a tak sme sa pustili do stavby Detského sveta a ja verím, že každý rok by mohla pribudnúť ďalšia časť parku“ hovorí Iveta Plšeková, námestníčka primátora a predsedníčka špeciálnej komisie pre Petržalku city.

 

 

V.Bajan, starosta: „Som rád, že pri takej dominante Petržalky, akou je Chorvátske rameno, vznikol úžasný priestor – detské ihrisko. Potvrdzuje to, že ak sa spoja záujmy starostu, poslancov, námestníčky primátora a solídnej firmy, vznikne veľmi dobré dielo. Som nadšený, že ihrisko bolo osadené do vzrastlej zelene pri takmer žiadnom výrube stromov (okrem tých, ktoré polámala veterná smršť).

Teším sa, že toto nie je konečná podoba ihriska, že tu napríklad pribudne soví dom a postavičky z dreva nadmernej veľkosti, aj že je technicky pripravený priestor na osadenie kolotoča. Pevne verím, že v krátkej budúcnosti pripravíme aj lepší prístup k ihrisku z Hálovej ulice, kde, predpokladáme, pribudne lávka ponad Chorvátske rameno. S investorom sme komunikovali takmer na dennej báze a som rád, že výsledok stojí za to. “

 

Oliver Kríz - poslanec MsZ Bratislava: “Veľmi sa teším z otvorenia nového detského ihriska pri Chorvátskom ramene. Cela lokalita má obrovský potenciál stať sa centrálnym miestom oddychu petržalských rodín. Verím, že sa podarí dobudovať aj lávku cez Chorvátske rameno. Celý projekt je príkladom excelentnej spolupráce samosprávy a súkromného sektora.”

 

Ľ.Farkašovská, námestníčka: „Prvý júnový týždeň bol v Petržalke doslova týždňom detí – pribudli nám jasličky na Žehrianskej pre 40 detičiek od pol roka, dopravné ihrisko v areáli MŠ na Bzovíckej – a do tretice Detský svet pri Chorvátskom ramene. Ja sa tomu všetkému teším dvojnásobne – aj ako predsedníčka školskej komisie v Petržalke. Som tiež veľmi rada, že sa nájdu investori, ktorí sa snažia počúvať, čo Petržalka potrebuje.”

 

Juraj Richter, investor Petržalka city včera zároveň oznámil verejnosti zámer vybudovať cez Chorvátske rameno premostenie. Na tom momentálne Petržalka city už začala pracovať, o pomoc požadali aj Vysokú školu výtvarných umení, nakoľko chcú, aby bol most pekným dielom, ktoré dodá územiu na atraktivite.

 

Park je otvorený denne od 8.00 do 20.00 hod. V parku sú toalety aj denná miestnosť slúžiaca na prebaľovanie, prezlečenie či oddych. Do parku je zákaz vstupu so psom a nesmie sa v ňom fajčiť. Investor plánuje ďalšie invetície do parku a časom pribudne aj občerstvenie.


FotogalériaAutor: Petrzalcan | 10.06.2018 | zobrazené: 2655 x |


Podobné články

• Koniec Magio pláže pri Dunaji (13.02.2020)
• Sú ešte Petržalčania Petržlenmi? (04.02.2020)
• Čo hovoria miestni poslanci na výstavbu nájomných bytov v Petržalke? (03.02.2020)
• Hrčka diktátorom? (29.01.2020)
• O jednom rytierovi – Rytierovi oblohy z Prešporka (23.01.2020)

Komentáre

FOTOGALÉRIA

Petržalské bunkre

ANKETA

Súhlasíte so stavaním bytov v lokalite Šustekova, Sosnova a Viedenská cesta?

Nie, ani jedna lokalita nie je dobrá
(39)

Nesúhlasím s lokalitami Šustekova a Sosnova
(36)

Súhlasím s výstavbou v týchto lokalitách
(28)


spolu 103 hlasov
/