Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /data/b/3/b3b46c20-6a27-4615-8372-e7ac4390fcbf/petrzalcan.sk/web/connect.php on line 8
Osobnosti Petržalky
Dnes je: streda 24.07.2024 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
Dnes zamračené s dažďom

Osobnosti Petržalky

Kandidátov na ocenenie navrhovali samotní občania, ale aj neziskové združenia a iné verejné či vzdelávacie inštitúcie. Toto významné spoločenské ocenenie udeľuje petržalská samospráva v rámci Dní Petržalky od roku 1998. Toto prestížne ocenenie si už prevzalo 109 osobností.

 

Ocenení podľa slov starostu prispeli k lepšej, krajšej, vzdelanejšej, ale aj bezpečnejšej Petržalke. Zoznam ocenených:

 

Mgr. Zuzana Milátová
Spoluzakladateľka aj predsedníčka Asociácie nízkoprahových programov pre deti a mládež na Slovensku. Priama práca s deťmi a mládežou v uliciach Petržalky neformálnym a preventívnym spôsobom sa stala jej vášňou. Občianske združenie KASPIAN u nás pôsobí od roku 2007 a jeho konkrétne aktivity v sociálnej práci majú dosah zhruba na 400 detí a mladých ľudí ročne.
Stojí za rekonštrukciou skateparku na Markovej ulici, piatich ročníkov medzinárodnej súťaže jazdcov na bicykloch vo voľnom štýle Concrete Jungle Jam a aj aktuálnou rekonštrukciou objektu na Furdekovej ulici, ktorý združenie KASPIAN rekonštruuje, aby sa posilnilo prácu s deťmi a mládežou v Petržalke.

 

JUDr. Dušan Srogončík
V roku 1986 sa stal predsedom súdu Bratislava V. Ako predseda sa intenzívne podieľal na jeho vybudovaní, a to nielen materiálnom ale aj personálnom. Ako sudca i ako prednášajúci odovzdáva svoje poznatky mladej odbornej generácii.

 

Fridrich Malíšek
Svojou hrou na husle ozvláštňuje od roku 1972 všetky občianske obrady, ktoré zabezpečuje Miestny úrad Bratislava-Petržalka pre obyvateľov – sobáše, zápis detí, jubilejné sobáše, odovzdávanie občianskych preukazov či výučných listov. I keď je už od roku 2000 na zaslúženom dôchodku, ako huslista je stále činný v obradnej sieni v Petržalke. Túto prácu vykonáva takmer každú sobotu už 44 rokov. Tento rok oslávi svoje jubileum – 80 rokov.

 

Mgr. Mária Nemešová
Mária Nemešová venuje svoje úsilie obecne prospešnému účelu, zlepšovaniu kvality života občanov a ich participácii na verejnom dianí. Je aktívna v oblasti osvety nájomníkov DOU, bezplatne doučuje mládež DOU, spolupracuje s oddelením životného prostredia na mestskej časti, komunikuje s redakciou Petržalských novín, participuje spolu s mestskou a štátnou políciou na dodržiavaní verejného poriadku.

 

Ing. Peter Tvrdoň
Ing. Peter Tvrdoň je riaditeľ Bibiany, medzinárodného domu umenia pre deti. Pôsobil vo vydavateľstvách Tatran, Mladé letá a Obzor, kde zastával rôzne funkcie. Je jedným zo zakladateľov vydavateľstva IKAR. Od roku 2007 pôsobí vo funkcii riaditeľa Bibiany. Podporuje aktívnu a bohatú spoluprácu s Miestnou knižnicou Petržalka, čím sa osobne podieľa na dotváraní kultúrneho života detí, mládeže a dospelých v našej mestskej časti. Bibiana každoročne prezentuj v petržalskej knižnici výstavy z tvorby slovenských a svetových ilustrátorov.

 

Ing. Milan Lezo
Už 25 rokov spája svoj osobný aj profesionálny život s Petržalkou. Od roku 2002 je riaditeľom Strediska služieb školám a školským zariadeniam Petržalka. Vďaka jeho prístupu a nasadeniu, akým motivuje svojich spolupracovníkov, sa mestskej časti darí rozširovať kapacity materských škôl. Pod jeho vedením je stredisko základným pilierom pre materské školy a školské zariadenia v Petržalke.

 

 

 

 

 Autor: Petrzalcan | 24.05.2016 | zobrazené: 2077 x |


Podobné články

• Utorková poľadovica a náhrady škody (24.01.2024)
• Na železničnej trati Bratislava- Komárno začal jazdiť nový dopravca Leo Express. (12.12.2023)
• Hľadajú sa vianoční predajcovia (22.10.2023)
• Obmedzenia na prístavnom moste (24.04.2023)
• Mimoriadne tragická nedeľa v Petržalke (19.03.2023)

Komentáre