Dnes je: utorok 09.08.2022 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
9.august- Medzinárodný deň domorodých obyvateľov sveta

OKS vyzýva Fica, aby vysvetlil dotáciu pre scientológa

Dnešný deň v znamení tlačových konferencií. Najprv mal tlačovku premiér, kde znovu obvinil A.Kisku s tajnáých väzieb na scientovlógov a následne vyhlásil, že A.Kiska je bezpečnostným rizikom pre Slovensko.

Nasledovala tlačová konferencia A.Kisku, kde niekoľko krát kandidát na prezidenta deklaroval, že nemá so scientológmi nič spoločné a že naopak, R.Fico je bezpečnostným rizikom pre Slovensko.

Na margo týchto vyhlásení dnes priniesla OKS vyhlásenie, kde dokladuje finančnú dotáciu, ktorú R.Fico poskytol človeku zo scientologickej cirkvi na Slovensku. Tu je text vyhlásenia OKS:

 

Robert Fico dnes obvinil prezidentského kandidáta Andreja Kisku z napojenia na scientológiu a tvrdil, že scientologická sekta predstavuje bezpečnostné riziko. Bolo by preto správne, aby sám vysvetlil, prečo jeho vláda poskytla dotácie vo výške vyše 200 tisíc eur firme, na čele ktorej stojí človek hlásiaci sa k scientológii.

Dotáciu poskytla Ficova vláda firme PSS SVIDNÍK, a. s. z euforofondov prostredníctvom ministerstva hospodárstva. Ministerstvo sa zmluvou uzavretou 7. 5. 2013 zaviazalo poskytnúť spoločnosti PSS SVIDNÍK, a. s. nenávratný finančný príspevok vo výške 48 722 eur na spolufinancovanie projektu Podpora účasti spoločnosti PSS SVIDNÍK, a. s. na výstavách. Na nákup inovatívnej technológie zvislého sústruženia poskytlo Ficovo ministerstvo hospodárstva firme PSS SVIDNÍK, a.s. ďalších 185 tisíc eur na základe zmluvy z 23. 1. 2014.

Predsedom predstavenstva PSS SVIDNÍK, a.s., ktorý s Ficovým ministerstvom hospodárstva zmluvu o poskytnutí nenávratného príspevku podpísal, je Ing. Michal Homza.

 

Ing. Michal Homza sa ako výkonný riaditeľ Potravinárskych strojární Svidník, a.s. (predchodca PSS SVIDNÍK, a.s.) na scientologických stránkach takto verejne vyznáva so svojho kladného vzťahu k myšlienkam scientológie:

 

„V roku 1995 som sa stal riaditeľom pomerne veľkej firmy. Od začiatku som hľadal optimálne riešenie organizácie firmy. Našiel som ho v podobe Administratívnej technológie L. Ron Hubbarda, ktorú v tej dobe na Slovensku rozširovala len jedna spoločnosť. Postupne som aplikoval to, čo som sa naučil prostredníctom tejto firmy. Stále mi však čosi chýbalo... A to som našiel v knihe Dianetika – Moderná veda o duševnom zdraví, ktorú mi daroval účastník jedného seminára.

Z tej knihy som pochopil, že okrem firmy potrebujem dať do poriadku niečo oveľa dôležitejšie – a tým je moja myseľ. Presne v tom istom roku som absolvoval prvé procesy, popísané v tejto knihe a pokračujem v tom systematicky ďalej. Zmenou mojej mysle sa mení aj moje okolie. A čo som veľmi rád – je to zmena k lepšiemu.“

Robert Fico tvrdí, že scientológovia sú bezpečnostné riziko. Mal by teda verejnosti vysvetliť, prečo jeho vláda venovala vyše 200 tisíc eur na podporu firmy človeka hlásiaceho sa k scientológii.

 

Ondrej Dostál

predseda OKS

 

Martin Ferianec

člen OKS

 

V Bratislave dňa 18. marca 2014.Autor: Petrzalcan | 18.03.2014 | zobrazené: 2251 x |


Podobné články

• Dotácie na kontajnerové stojiská (13.06.2022)
• Nová investícia (27.01.2022)
• Stihne mesto vybudovať druhú etapu električky? (10.10.2021)
• Po kom je pomenované Rudnayovo námestie? (13.09.2021)
• Program Dni Petržalky (10.09.2021)

Komentáre

FOTOGALÉRIA

Detský svet Central park Petržalka

ANKETA

Bude tento rok lepší ako rok 2021?

Áno, určite
(172)

Skôr nie
(94)

Určite nie
(137)

O 50% lepší
(137)


spolu 540 hlasov
/