Dnes je: utorok 21.05.2019 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
Dnes je Svetový deň kultúrnej diverzity, dialógu a rozvoja

Najväčšia rekonštrukcia podchodu v Bratislave

Chodíte cez Trnavské Mýto, alebo ste cez neho prechádzalo v posledných týždňoch? Tak isto viete, že mesto realizuje najväčšiu prestavbu tohto podchodu v jeho histórii.

 

Práce sú  v plnom prúde a pokračujú podľa plánu. Doteraz sa v podchode realizovali práce na odstránení hliníkového podhľadu a stropnej tepelnej izolácie v celom rozsahu vybudovanie koridorov pre peších a v súčasnosti prebiehajú interiérové asanačné práce. Od 1. decembra začali práce, ktoré si z hľadiska bezpečnosti vyžadovali dočasné uzavretie dvoch vstupov do podchodu. Ide o vstup do podchodu Nová Tržnica a električkové nástupište č. 1. Alternatívne trasy budú vedené na povrchu Trnavského mýta. Dočasné obmedzenia sú naplánované do marca 2018.

 

Obmedzenia sú potrebné najmä z hľadiska bezpečnosti chodcov, užívateľov podchodu a stavebných pracovníkov. Alternatívne trasy budú vedené na povrchu nasledovne:

§  Vstup do podchodu Nová Tržnica bude uzatvorený =  obchádzková trasa bude viesť po Šancovej ulici  k priechodu pre chodcov pri Novej Tržnici v smere na Kukučínovú ulicu. Následne bude potrebné prejsť na druhú stranu a po chodníku až ku vstupu do podchodu Istropolis

 

§  Električkové nástupište č.1 bude uzatvorené = obchádzková trasa bude viesť náhradným priechodom na nástupište č.2


V okolí podchodu budú inštalované informačné tabule, ktoré budú verejnosť navigovať na obchádzkové trasy. Je dôležité, aby verejnosť dodržiavala tieto obchádzkové trasy nakoľko sú navrhnuté v súlade s bezpečnostnými opatreniami a v súlade s pravidlami cestnej premávky.

Aktuálne prebiehajú práce:

§  asanácia verejných toaliet – sanita, obklad stien, dlažba,

§  demontáž vnútorných obkladov stien podchodu,

§  lokálna demontáž dlažby v časti budúcich nájomných jednotiek,

§  asanácia technických priestorov v technologickom zázemí podchodu

 

Hlavné mesto s cieľom komplexnejšej revitalizácie priestoru Trnavského mýta aktuálne opravuje povrchy chodníkov od Levickej ulice po križovatku Trnavské mýto a v oblasti pri východe z podchodu Trnavská/Vajnorská, ako súčasť celého projektu podchodu Trnavského mýta. Práce by mali byť ukončené približne do polovice decembra.

Dobrou správou je, že mesto už zakúpilo nové eskalátory do poschodu, budú sa postupne s pokračujúcou prestavbou inštalovať.

Rekonštrukciu podchodu realizuje hlavné mesto v spolupráci s developerskou firmou Immocap Group a.s. Rekonštrukcia podchodu by mala byť ukončená v lete 2018.Autor: Petrzalcan | 24.01.2018 | zobrazené: 621 x |


Podobné články

• Nájde Vallo podporu v Petržalke? (15.05.2019)
• Príďte na diskusiu s primátorom o parkovacej politike (07.05.2019)
• Mimoriadna správa (28.04.2019)
• Voľba hlavného kontrolóra rozhádala Vallovcov (27.04.2019)
• Bratislavské mestské dni (26.04.2019)

Komentáre