Dnes je: utorok 09.08.2022 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
9.august- Medzinárodný deň domorodých obyvateľov sveta

Na Slovensku sa predstavia najlepší hokejisti sveta

Najlepší hokejisti sveta, plné štadióny či neopakovateľné zážitky. To všetko čaká na hokejových fanúšikov na Slovensku od 10. do 26. mája 2019. Bratislava a Košice budú už po druhýkrát hostiť účastníkov IIHF majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji. Hokejová horúčka zasiahla našu krajinu už v roku 2011.

 

Premiérový šampionát pred ôsmimi rokmi bol najväčšou športovou udalosťou v histórii krajiny. Na štadión Ondreja Nepelu v Bratislave a do košickej Steel arény  prišlo počas dvoch týždňov viac ako 406 000 fanúšikov z celého sveta. Priame prenosy sledovali diváci v 114 krajinách. Šampionátom žila celá krajina. Strhujúca atmosféra bola tak na štadiónoch, ako aj vo FAN zónach.

 

 

Na hokejové šialenstvo sa môžeme tešiť opäť. Medzinárodná hokejová federácia IIHF ešte v polovici mája 2015, počas šampionátu v Prahe a Ostrave rozhodla, že Slovensko preberie štafetu od Dánska a zorganizuje vôbec druhý šampionát najvyššej kategórie v ére samostatnosti.

„Som presvedčený, že spolu vytvoríme nezabudnuteľný svetový šampionát, úžasnú atmosféru a ako je pre Slovákov typické, vymyslíme niečo naviac, aby si fanúšikovia majstrovstvá sveta na Slovensku navždy zapamätali. Verím, že k tomu dopomôžu aj výkony našich reprezentantov,“ povedal prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja Martin Kohút.

Zápasy základnej skupiny odohrajú v hlavnom meste Slovenska výbery Ruska, Švédska, Českej republiky, Švajčiarska, Nórska, Lotyšska, Rakúska a Talianska. V aréne na východe republiky si zahrajú Kanada, USA, Fínsko, Nemecko, Slovensko, Dánsko, Francúzsko a Veľká Británia.

Známy je už i maskot svetového šampionátu. Vlka Gooolyho z roku 2011 vystrieda medveď Macejko, ktorého pokrstili koncom januára na Štrbskom Plese a odvtedy baví fanúšikov na rôznych miestach Slovenska.

Organizácia každého verejného, medzinárodného podujatia so sebou prináša - okrem množstva organizačných výziev - aj veľkú mieru zodpovednosti vo vzťahu k životnému prostrediu. Preto aj pri majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji, ako jednom z top svetových športových podujatí, čelí Organizačný výbor výzve, ako čo najviac eliminovať ich environmentálnu záťaž.

Jednotlivé národné delegácie prichádzajú v desiatkach športovcov, trénerov a ostatného realizačného tímu, nehovoriac o množstve fanúšikov, ktorých počet je v státisícoch. Okrem zážitkov zo skvelých športových výkonov, interaktívnych aktivít a zábavy vo FAN zónach, máme aj vyššie ambície. Ašpirujeme na to, aby tieto majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji v srdci Európy boli aj „Zelenými majstrovstvami“.  Organizačný výbor hľadá efektívne riešenia ako predchádzať tvorbe odpadov (napr. redukciou jednorazových plastov, použitím zálohovaných pohárov apod.), ako nakladať s už vytvoreným odpadom (dôsledné triedenie odpadu), vhodným umiestneným informačných tabúľ so vzdelávacím, náučným obsahom a samozrejme dosledovaním,  kde takto vytriedený odpad skončí.  Téma „odpady“ je globálnou témou a práve takéto veľké športové podujatie je ideálnou príležitosťou, ako ľudí upozorniť na toto dianie a informovať ich o možných riešeniach. Pri takmer trojtýždňovom podujatí, akým majstrovstvá sveta sú, zabezpečenie týchto aktivít z hľadiska logistiky, personálneho zabezpečenia či limitovaných priestorov na zimných štadiónoch nie je vôbec jednoduché. Je to však ďalšia výzva, ktorú Organizačný výbor prijal. „Aj v organizačnom výbore majstrovstiev sveta si uvedomujeme dôležitosť zelených aktivít vo vzťahu k životnému prostrediu a ďalším generáciám. Vo svete je takýto prístup pomerne bežnou súčasťou významných športových podujatí. Nechceme zaostávať ani na Slovensku, a preto sme prijali výzvu v podobe „Zelených majstrovstiev. Aj z tohto dôvodu sme uvítal možnosť podporiť existujúci projekt „Olomániu“, kde vidíme potenciál najmä v oslovení mladej generácie, detí a ich aktívneho zapojenie sa do riešenia rôznych enviro tém“,  povedal riaditeľ organizačného výboru 2019 IIHF MS v ľadovom hokeji Igor Nemeček.

 Autor: Petrzalcan | 06.02.2019 | zobrazené: 1196 x |


Podobné články

• Dotácie na kontajnerové stojiská (13.06.2022)
• Nová investícia (27.01.2022)
• Stihne mesto vybudovať druhú etapu električky? (10.10.2021)
• Po kom je pomenované Rudnayovo námestie? (13.09.2021)
• Program Dni Petržalky (10.09.2021)

Komentáre

FOTOGALÉRIA

Chorvátske rameno

ANKETA

Bude tento rok lepší ako rok 2021?

Áno, určite
(172)

Skôr nie
(94)

Určite nie
(137)

O 50% lepší
(137)


spolu 540 hlasov
/