Dnes je: sobota 18.08.2018 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
V Čunove cez víkend prebiehajú Majstrovstvá Európy juniorov a mládeže do 23 rokov vo vodnom slalome a freestyle

Mesto začalo osádzať chýbajúce „lampy“ verejného osvetlenia

Stožiare verejného osvetlenia sú súčasťou takmer každej ulice v meste. Dnes sú jednotlivé stĺpy označené telefónnym číslom na nahlasovanie porúch a QR kódom pre nahlasovenie porúch cez mobilnú aplikáciu.

V budúcnosti chce Bratislava, aby stožiare verejného osvetlenia slúžili nie len osvetleniu ale napríklad aj pri parkovaní, ako nosiče wifi signálu, alebo nosiče kamerových systémov a pod.

Na mnohých miestach v celej Bratislave zmizli počas posledných rokov mnohé stožiare  verejného osvetlenia. Firma Siemens, ktorá vyše 20 rokov prevádzkuje verejné osvetlenie mesta mala pre mesto tak nevýhodnú zmluvu, že ju nič nenútilo odstránené nosiče vymieňať kus za kus napríklad do mesiaca. Vlastník, teda mesto, nemal ako donútiť Siemens takúto výmenu uskutočniť. Napokon sa mesto rozhýbalo a po viacerých urgenciách začalo stožiare nakupovať samo.

V mnohých mestských častiach tak koncom roka pribudli chýbajúce stožiare verejného osvetlenia. No nie sú to ešte všetky chýbajúce. Mesto zakúpilo 91 kusov 4 metrových stožiarov a 50 kusov 8 metrových.

„V Petržalke došlo k osadeniu stožiarov v počte 56 kusov v decembri. Bolo to najaviac z celej Bratislavy, veľmi sa teším i keď viem, že je to stále málo, nakoľko ešte veľa stožiarov chýba,“ povedala nám na priamo otázku týkajúcu sa výmenu stožiarov Iveta Plšeková, námestníčka primátora, ktorá je zvolená za Petržalku.

K ďalšiemu osádzaniu chýbajúcich stožiarov má dôjsť v marci tohto roka.

Všetky stožiare by mali byť vybavené nálepkami s číslami. Nie len kvôli identifikácii pokazeného verejného osvetlenia. Ale je to dobrý orientačný bod aj pre záchranné služby , nahlasovanie trestných činov a iných krízových situácií.

 Autor: Petrzalcan | 31.01.2018 | zobrazené: 390 x |


Podobné články

• Zmeny v MHD Bratislava (16.08.2018)
• Podajte svoj nápad na mesto do Burzy nápadov (14.08.2018)
• Už ste zahlasovali za petržalské projekty? (13.08.2018)
• Petržalka na smskách (04.08.2018)
• Zahlasujte za Petržalku (31.07.2018)

Komentáre

Bazény

FOTOGALÉRIA

Cintorín z 1.sv.vojny Petržalka Kopčany

ANKETA

Komu by ste dali hlas na post starostu Petržalky?

Vladimír Bajan
(22)

Ľudmila Farkašovská
(26)

Oliver Kríž
(19)

Ján Hrčka
(11)

Elena Pätoprstá
(13)

Tatiana Kratochvílová
(9)

Ján Bučan
(11)

Marián Greksa
(15)

Nejdem voliť
(10)

nevyhovuje mi žiaden kandidát
(25)


spolu 161 hlasov
/