Dnes je: streda 08.04.2020 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
Dnes je Svetový deň zdravia

Mesto vytvorilo pozíciu stavebného ombudsmana

Proces povoľovania a realizácie stavieb je v súčasnosti veľmi komplikovaný, upravený mnohými predpismi a mnohí obyvatelia nášho mesta sa v ňom môžu cítiť stratení. Preto mesto vytvorilo pozíciu stavebného ombudsmana.

 

Stal sa ním Jaroslav Pavlovič, ktorý v oblasti územného rozvoja pôsobí už 37 rokov, z toho 20 rokov v riadiacich funkciách. Pôsobil napríklad v mestskej časti Staré Mesto, či v Karlovej Vsi, v Žiline, či Pezinku. Je autorom viacerých publikácií a manuálov a akceptovaným odborníkom vo svojom odbore. Jaroslav Pavlovič zároveň aktívne pôsobí aj v občianskej spoločnosti a v roku 2008 prevzal za Pezinčanov vôbec prvé ocenenie Biela vrana za boj proti skládke odpadov v Pezinku, ako jedna z ústredných postáv pezinskej iniciatívy „Skládka nepatrí do mesta“.

 

Úlohou ombudsmana je pomôcť obyvateľom porozumieť povoľovacím procesom a vysvetliť ich práva, pokiaľ sa cítia byť výstavbou dotknutí.

 

Na ombudsmana sa môžete obrátiť v nasledovných prípadoch:

Poradenstvo pri problémoch s čiernymi stavbami., podnety na porušovanie územného plánu, pochybnosti o správnom postupe orgánov, ktoré o výstavbe rozhodujú či né prípady, kedy sa cítite byť dotknutí výstavbou v meste.

 

Na čo NEslúži pozícia stavebného ombudsmana?

Na poskytovanie konzultácií ohľadom postupu vo vlastných stavebných zámeroch občanov. V takýchto prípadoch odporúčame kontaktovať príslušný stavebný úrad. Na území hlavného mesta vykonávajú činnosť stavebných úradov jednotlivé mestské časti.

 

Stavebný ombudsman:

Poskytuje občanom poradenstvo pri ochrane verejných záujmov dotknutých výstavbou na území mesta, aby sa lepšie orientovali v kompetenciách a postupoch úradov a aktuálnej legislatíve.

Chráni záujmy mesta ako orgánu územného plánovania a účastníka konaní v prípade osobitne významných stavieb, tak aby bol dodržiavaný územný plán.

 

Ako môžete kontaktovať stavebného ombudsmana:

Každý pondelok od 9:30 do 12:30 a stredu od 13:00 do 15:00 poskytuje stavebný ombudsman konzultácie bez nutnosti rezervácie termínu v priestoroch Kancelárie prvého kontaktu a podateľne, Primaciálne námestie 1, budova Novej radnice.

V utorok doobeda a štvrtok po celý deň je možné rezervovať si konkrétny termín prostredníctvom kalendára na webstránke hlavného mesta https://ombudsman.bratislava.sk/.

Zdroj: magistrát hlavného mesta BratislavyAutor: Petrzalcan | 01.02.2020 | zobrazené: 187 x |


Podobné články

• Mestská časť funguje v obmedzenom režime (07.04.2020)
• Obedy pre ľudí bez domova (05.04.2020)
• Pomoc seniorom (19.03.2020)
• Pomáhajme si (14.03.2020)
• Opatrenia v súvislosti s koronavírusom (29.02.2020)

Komentáre

FOTOGALÉRIA

BS4 Lány

ANKETA

Dodržiavate karanténne opatrenia?

Áno, samozrejme, som doma
(29)

Áno, samozrejme, ale musím chodiť aj do práce
(11)

Nie, nedodržiavam
(16)


spolu 56 hlasov
/