Dnes je: pondelok 24.02.2020 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
Pranostika: Keď je pekne na Romana, býva žatva požehnaná.

Mesto vymenilo členov predstavenstiev a dozorných rád

Primátor Bratislavy Matúš Vallo che údajne zmeniť fungovanie mestských podnikov, rozpočtových a príspevkových organizácií mesta tak, aby plnili verejný záujem, efektívne vynakladali prostriedky mesta a najmä, aby v ich orgánoch pôsobili odborníci.

 

 „Mojím cieľom bolo zmeniť doteraz zaužívanú prax, že do orgánov týchto spoločností boli ľudia vyberaní politicky. Preto som so skupinou odborníkov niekoľko mesiacov pripravoval návrh nových transparentných pravidiel výberu ľudí do vedenia týchto podnikov. Chcem, aby vo vedení a v orgánoch spoločností vlastnených alebo ovládaných mestom sedeli naslovovzatí odborníci“, priblížil M. Vallo. Podrobný manuál transparentných výberových konaní bol predložený na zastupiteľstvo, ktoré  návrh schválilo.

 

Do programu zastupiteľstva bol zároveň doplnený návrh na zmenu dozorných rád a predstavenstiev niektorých mestských podnikov (OLO, BVS, DP, METRO). Dôvodom vraj bol nedostatok informácií o fungovaní spoočností.

No práve aj týchto zástupcov navrhli poslanecké kluby, teda zástupcovia politických strán. Vymenia terajšie vedenia a mesto pripraví nové výberové konania. Nie je teda jasné, na aký čas sú do funkcií menovaní noví ľudia a čo má byť ich úlohou. Primátor tvrdí, že výberové konania budú v lete.

Zároveň sa členovia týchto dočasných predstavenstiev nebudú môcť zúčastniť pripravovaných výberových konaní, aby nemohli vznikať pochybnosti o ich transparentnosti.

Podľa primátora si tento medzikrok si vynútila aktuálna situácia a tiež informácie, ktoré v ňom vzbudzujú  oprávnené pochybnosti o výhodnosti niektorých zmluvných záväzkov a o efektívnosti použitia financií mesta.

Zdroj: Magistrát hlavného mesta

 Autor: Petrzalcan | 10.02.2019 | zobrazené: 509 x |


Podobné články

• Terasy a schodiská sú problém (20.02.2020)
• Verejnosť môže pripomienkovať ďalší strategický materiál (17.02.2020)
• Petržalka sa vraj blíži k Fekišovciam (12.02.2020)
• Poslanci Teamu Vallo odmietli hlasovať o lokalitách na výstavbu nájomných bytov v Petržalke (06.02.2020)
• Mesto vytvorilo pozíciu stavebného ombudsmana (01.02.2020)

Komentáre

FOTOGALÉRIA

Chorvátske rameno

ANKETA

Súhlasíte so stavaním bytov v lokalite Šustekova, Sosnova a Viedenská cesta?

Nie, ani jedna lokalita nie je dobrá
(39)

Nesúhlasím s lokalitami Šustekova a Sosnova
(37)

Súhlasím s výstavbou v týchto lokalitách
(31)


spolu 107 hlasov
/