Dnes je: piatok 22.01.2021 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
Testovanie antigénovými testami už dnes na Ekonomickej univerzite v Petržalke, bez nutnosti objednávania od 14.00-20.00hod

Mesto obstaráva parkovací systém

Mesto Bratislava pokračuje v príprave spustenia parkovacej politiky vyhlásením verejného obstarávania na centrálnu časť parkovacieho systému, ktorým je informačný systém.

 

Tento informačný systém je základom pre zabezpečenie funkčného parkovania na území mesta a mestských častí a vytvorí tiež podmienky pre fungovanie ďalších častí parkovacieho systému, akými sú napríklad parkovacia aplikácia pre používateľov, kontrolný systém parkovania alebo platba cez parkomaty.

Parkovací systém v tejto časti obstarávania získa modul centrálnej databázy vydaných parkovacích oprávnení, ktorý bude slúžiť ako jednotné miesto na overenie oprávnenia platnosti parkovania zakúpeného z rôznych zdrojov (napríklad na overenie rezidentskej, bonusovej či abonentskej karty, lístkov zakúpených cez mobilnú aplikáciu alebo z parkomatov či siete predajcov).

Modul parkovacích kariet, ktorý je tiež súčasťou aktuálnej súťaže, bude plne integrovaný so štátnymi registrami na zjednodušenie registrácie obyvateľov, a to napríklad s registrom evidencie vozidiel či evidencie fyzických alebo právnických osôb. To znamená, že údaje, ktoré už registre obsahujú, nebude nutné opakovane zadávať, ale systém ich dokáže doplniť a overiť. Mesto Bratislava obstaráva analýzu, implementáciu, testovanie a nasadenie do produkcie a tiež štvorročnú prevádzku parkovacieho systému ako službu s opciou na ďalšie 4 roky, pričom bude vlastníkom všetkých dát systému.

K tejto nosnej časti parkovacieho systému sa budú z dôvodov minimalizácie obstarávacej ceny následne obstarávať samostatnými verejnými obstarávaniami ďalšie podporné moduly pre komplexné zabezpečenie parkovacej politiky (mestská parkovacia aplikácia pre vodičov, kontrola parkovania skenovacími autami a mestskými policajtmi prostredníctvom mobilných skenerov, platba prostredníctvom parkomatov a pod.).

Zárukou transparentnosti procesu obstarávania a minimalizácie rizika dodania nekvalitnej služby bude komisia, ktorá je doplnená o zástupcov odbornej verejnosti a médií a ktorá bude hodnotiť aj kvalitu predkladaných ponúk, teda nebude sa hodnotiť ako zvyčajne len najnižšia cena a čas dodania. Komisia bude hodnotiť aj skúsenosti uchádzačov s obdobnými projektami a referencie z iných miest, popis ponúkaného riešenia so zhodnotením technických kvalít ponúkaného riešenia - predovšetkým technológie, štandardizáciu, zabezpečenie systému a používateľské aj administrátorské rozhrania, systémové integrácie a ochranu dát. Dôležitým kritériom je aj spôsob dodania ParkSysu – teda ako bude projekt u dodávateľa riadený, hodnotiť sa bude aj jeho risk plán alebo štruktúra navrhnutého projektového tímu a súčinnosti s hlavným mestom.

Lehota na predkladanie ponúk je do 28.9. 2020. Súťaž bude navyše prístupná aj pre zahraničné firmy, ktoré môžu predkladať ponuky v anglickom jazyku. Kompletná špecifikácia zadania a všetky dokumenty k verejnému obstarávaniu sú dostupné na nasledovnom odkaze: https://josephine.proebiz.com/sk/tender/8305/summary. 

 

Popri verejných obstarávaniach súvisiacich s informačným systémom pripravujeme ďalšie súťaže na súvisiace služby - projekty organizácie dopravy a dopravné prieskumy pre nové parkovacie zóny, mobilná aplikácia či parkomaty.

Pri navrhovaní a príprave regulovaných zón parkovania spolupracujeme s mestskými časťami tak, aby spustenie celomestskej parkovacej politiky v roku 2021 bolo podložené dátami a prinieslo čo najviac benefitov pre rezidentov.

Zdroj: hlavné  mesto Bratislava

foto: ilustračnéAutor: Petrzalcan | 24.08.2020 | zobrazené: 439 x |


Podobné články

• Revitalizácia Ovsištského námestia (05.01.2021)
• Budúcnosť Námestia republiky (31.12.2020)
• Bratislava má schválený rozpočet a nového čestného občana mesta (27.12.2020)
• Viete koľko vrakov odstránili tento rok v Petržalke? (22.12.2020)
• Petržalka čistí parkoviská (17.12.2020)

Komentáre

FOTOGALÉRIA

Chorvátske rameno

ANKETA

Veríte, že rok 2021 bude lepší rok predošlý?

áno, určite
(32)

skôr áno ako nie
(14)

skôr bude horší
(12)

bude rovnaký ako rok predošlý
(13)


spolu 71 hlasov
/