Dnes je: streda 27.01.2021 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
Dnes je Medzinárodný deň pamiatky obetí holokaustu

Mal by starosta Petržalky bývať v Petržalke?

V našej ankete sa vás, milí naši čitatelia pýtame na rôzne aktuálne témy a problémy.

O necelé dva mesiace budeme opäť voliť miestne a mestské zastupiteľstvo, starostu i primátora.

Preto sa na vás obraciame s otákou, či má starosta našej mestskej časti bývať v Petržalke.

Opakovane sa totiž stáva, že za starostu, ale podotýkame, že aj za poslancov, kandidujú ľudia, ktorí majú v Petržalke nahlásený trvalý pobyt, ale vôbec tu nebývajú.

Keď sa v roku 2005 stal županom pán Vladimír Bajan, hovoril v médiách aj o tom, že sa odsťahoval z Petržalky. V roku 2006 sa stal starostom Petržalky Milan Ftáčnik, ktorý síce mal uvedenú adresu v Petržalke, ale reálne býval v Starom Meste, kde býva aj teraz a uvádza si túto adresu pri opätovnej  kandidatúre.

Už niekoľko rokov teda starostujú v Petržalke ľudia, ktorí tu vlastnia byt ( niektorí aj prenajímajú), ale vôbec tu nežijú. Nenakupujú tu, nechodia peši po Petržalke v čase voľna, nechodia tu ich deti do škôl a pod.

Je to správe? Môže taký človek rozumieť  problémom mestskej časti, kde de facto len pracuje? Byť starostom predsa znamená aj žiť s mestkou časťou kde vykonávam mandát, nielen chodiť do práce.

Volili by ste tak aj poslancov? Dali by ste hlas človeku, ktorý vo vašom obvode vlastní len byt? Veď vôbec nepozná vašu ulicu a jej denno denné problémy s parkovaním, nepozná stav chodníkov či trávnikov, nemá problémy s vynášaním odpadu, nevie aká je situácia v miestnej škôke či škole, nevie aké ťažké je umiestniť do zariadenia seniora, či vybaviť mu nejakú sociálnu pomoc.

Je to analogické, ako keby za primátora Bratislavy kandidoval niekto kto žije v Stupave a Bratislavu pozná, lebo tu pracuje.

V týchto jesenných komunálnych voľbách budú na post starostu Petržalky kandidovať aj ľudia, ktorí tu vlastnia byty ale reálne tu nežijú, resp. sa odsťahovali. Takými je nielen terajší starosta Vladimír Bajan ( býva v dome na Trnávke),ale aj Daniel Šavel ( býva v Karlovej Vsi), či Marián Greksa ( aktuálne v Senci).

 

 

 Autor: Petrzalcan | 22.09.2014 | zobrazené: 4391 x |


Podobné články

• Odvoz biologicky rozložiteľného odpadu zo záhrad (28.11.2020)
• Súťaží sa zhotoviteľ druhej etapy električky (23.10.2020)
• Pokuty za parkovanie v Petržalke (08.08.2020)
• Žiaci, učitelia, Petržalčania! Aké nám vystavíte vysvedčenie? (12.07.2020)
• Zber veľkorozmerného odpadu (13.06.2020)

Komentáre

FOTOGALÉRIA

Petržalské bunkre

ANKETA

Veríte, že rok 2021 bude lepší rok predošlý?

áno, určite
(35)

skôr áno ako nie
(17)

skôr bude horší
(17)

bude rovnaký ako rok predošlý
(17)


spolu 86 hlasov
/