Dnes je: streda 26.01.2022 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
Pranostika na dnes: Svätý Pavol jasný, prináša rok šťastný.

Ľudia z prihraničných obcí organizujú petíciu

Ľudia žijúci v prihraničných oblastiach Maďarska a Rakúska, tzv. pendleri sa od 1. mája pri každom vstupe na územie Slovenskej republiky budú musieť preukázať negatívnym testom na COVID-19 nie starším ako 30 dní a pri vstupe na územie SR musia mať potvrdenie od zamestnávateľa.

 

Obyvatelia týchto prihraničných obcí sú zhrození a cítia sa ako občania druhej kategórie. Trápi ich, že drahé testy v súkromných laboratóriách si majú platiť sami, čo pri 4 člennej rodine môže byť cca 280€. Testy v Rómskych osadách pritom hradí štát. Rovnako repatriantom. Preto sa rozhodli spísať petíciu. Petícia je formulovaná za zrušenie preukázania sa negatívnym testom RT-PCR na ochorenie Covid -19 pre pendlerov. 

 

Znenie petície:

 

Vážený pán premiér, vážení členovia vlády a krízového štábu! Mnohí z nás zahraničných Slovákov len pred niekoľkými týždňami pricestovali na Slovensko, aby vo voľbách do Národnej rady odovzdali hlas možno práve Vám. Urobili to preto, pretože Vám dôverovali.

Pred voľbami ste sa pýtali na názory občanov a chceli ste, aby sa samotní občania podieľali na politickom dianí na Slovensku.

Preto nám Občanom Slovenskej republiky, dovoľte prosím vyslovíť nesúhlas s Vaším novým nariadením pre pendlerov.

Táto petícia je krátka, aby vás neoberala o drahocenný čas, ale zároveň dostatočne stručná aby ste si ju prečítali a zvážili kroky, ktorými nám hádžete obrovské polená pod nohy. Sme si vedomí toho, že robíte, čo sa dá, že máte len tie najlepšie úmysly

Nariadenie o povinnom testovaní pre všetkých pendlerov je v európskom priestore raritou a má to svoje dôvody.   

   

Týmto Vás žiadame o okamžité zrušenie preukázania sa negatívnym testom RT-PCR na ochorenie Covid -19 pre pendlerov nakoľko pokladám prijaté nariadenie za : 

1.      Kontraproduktívne

2.      Kapacitne nezvládnuteľné – Slovenská republika nemá kapacitu na pretestovania všetkých pendlerov v priebehu 10 pracovných dní.

3.      Zbytočné – nakaziť sa môžem hneď 1. deň po negatívnom teste a celých ďalších 30 dní voľne cestovať.

4.      Zmätočné – V mnohých prípadoch po obdržaní negatívneho testu môže nastať istota o nechorobnosti a následná chuť stretnúť sa s blízkymi rodinnými príslušníkmi, môže popri bode 3. výrazne zvýšiť riziko nákazy.

5.      Finančne náročné – bežná Slovenská rodina to v týchto už aj tak ťažkých časoch nebude schopná zaplatiť, nakoľko ju zaťažíte ďaľším výdavkom, ktorý prestavuje cca 300 Eur mesačne.

6.      Diskriminačné – Zdarma testujete určitú skupinu ľudí a nás obyčajných ľudí nútite k tomuto nezmyselnému testovaniu

7.      Nelogické – pendleri budú pravidelne obsadzovať voľné termíny a ľudia, ktorí sa naozaj potrebujú odtestovať nebudú mať kde.

8.      Neetické – pre mnohých Slovákov nás týmto označujete za hrozbu, čím sa vytvára živná pôda pre nenávisť.

9.      Neľudské – V prípade potreby zdravotníckej starostlivosti, nám neumožníte toto Ústavou garantované právo bez potrebného dokumentu.

10.  Protieurópske – žiadna z okolitých krajín neprijala podobne prísne nariadenie pre pendlerov v prihraničných obciach.

11. Korupčné - neštátne laboratória sa iste potešili Vášmu novému nariadeniu    

https://www.peticie.com/peticia_za_zruenie_preukazania_sa_negativnym_testom_rt-pcr_na_ochorenie_covid_-19_pre_pendlerov?fbclid=IwAR3Yz5ypgNsKkFtiZvlyZoSr6A0Qe_rEvBYOspu0_7K4AblXgT-cex1d-E4Autor: Petrzalcan | 18.04.2020 | zobrazené: 1250 x |


Podobné články

• Prečo sa zbierajú vianočné stromčeky? (10.01.2022)
• Pomoc ľuďom po požiari v Petržalke (28.12.2021)
• Pred Vianocami prišli o byt aj majetok (23.12.2021)
• Lužný most otvorený (28.09.2021)
• Polícia pátra po mužoch z fotografie, objavili sa aj v Petržalke. (13.08.2021)

Komentáre

FOTOGALÉRIA

Detský svet Central park Petržalka

ANKETA

Bude tento rok lepší ako rok 2021?

Áno, určite
(23)

Skôr nie
(11)

Určite nie
(17)

O 50% lepší
(23)


spolu 74 hlasov
/