Dnes je: pondelok 26.07.2021 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
Pranostika na dnes: - Ak je teplý svätý Jakub - studené sú Vianoce.

LIDO pláž tak skoro nebude

LIDO Lagúna, projekt pre ľudí ako verejná pláž pre širokú verejnosť, alebo Nové Lido ako projekt developera? Tak znela ešte pred pár rokmi otázka, ktorá zburcovala verejnosť k spísaniu petície, ktorou sa následne zaoberalo mestské zastupiteľstvo. A prijalo niekoľko uznesení.

 

Hlavné mesto následne prijalo uznesenie, v ktorom žiadalo, aby bola podstata tejto petície zachovaná a aby nová architektonická štúdia „rešpektovala vo svojom zadaní zachovanie činnosti vodáckych lodeníc na pravom brehu Dunaja medzi Starým mostom a Mostom Apollo“. Vodáci mali podľa projektu zostať približne na tom istom mieste, ale v nových budovách.

 

V marci 2018 predložili vodáci na mesto štúdiu.

„Po tom, čo štúdia prírodného kúpaliska ležala rok na magistráte, sme dostali stanovisko. To je zo strany magistrátu priaznivé,“ hovorí o posune Martin Mišík z Asociácie bratislavských vodáckych klubov. Podľa jeho slov mesto privítalo plán oživiť kúpalisko a momentálne autori štúdie pracujú na zapracovaní niektorých technických pripomienok magistrátu.

 „Potom sa pôjde do ďalšej fázy, ktorá predpokladá nevyhnutnú pomoc mesta. Na realizáciu projektu bude totiž potrebná zmena územného plánu,“ konštatuje M. Mišík. Posudzovať sa pritom bude celá lokalita, keďže na brehu Dunaja má vyrásť nová mestská štvrť. Informoval o tom Trend minulý rok v marci 2018.

 

Aká je situácia dnes?

Základným predpokladom realizácie projektu obnovy prírodného kúpaliska Lido je zmena územného plánu. "Bratislava musí pripraviť legislatívnu zmenu v rámci územného plánu na to, aby bolo možné zrealizovať tento projekt," potvrdil Vallo.

Podľa Vladimíra Mišíka by sa územnoplánovacie zmeny mohli zrealizovať v horizonte dvoch rokov. Podľa neho je projekt finančne nenáročný, do milióna eur a dá sa realizovať postupne.

Martin Mišík je profesne inžinierom pre vodné stavby. Tvrdí, že o LIDO je medzi ľuďmi  veľký záujem. Podľa neho je opäť možné, aby na pravom brehu Dunaja bola pláž, kde sa ľudia kúpali v Dunaji.  „Nič nebráni tomu, aby tu bol vstup ľudí k vode," hovorí. Smerom od Starého mosta bude mať nová lagúna podobu nábrežného parku, ktorý bude prispôsobený na rekreáciu a od mosta Apollo bude toto územie prechádzať až do Sovieho lesa s obnoveným Ovsištským ramenom."

 

 

Podľa primátora Valla musí Bratislava pripraviť legislatívnu zmenu v rámci územného plánu na to, aby bolo možné zrealizovať tento projekt. Podľa odborníkov na územný plán  to však znamená „zdržanie“ niekoľko rokov.

 Autor: Petrzalcan | 16.08.2019 | zobrazené: 1071 x |


Podobné články

• Zachránili život chlapca (20.07.2021)
• Plánovaná údržba drevín (27.06.2021)
• Tragédia v Petržalke (17.06.2021)
• Sčítavame sa kvôli sebe, nie kvôli štátu (13.06.2021)
• Boj s komármi vraj mesto zvládne tento rok lepšie (05.06.2021)

Komentáre

FOTOGALÉRIA

Detský svet Central park Petržalka

ANKETA

Kam sa chodíte v lete kúpať v Petržalke?

Na Draždiak
(7)

Na Matadorku
(5)

Len na krytú plaváreň
(2)

Kombinujem všetky možnosti
(5)

Nechodím sa kúpať nikam
(13)


spolu 32 hlasov
/